Peosari Helios, mille suunaks on avastada ja tutvustada põnevat, uudishimulikku ja kompromissitut elektroonilist tantsumuusikat, peab oktoobris oma teist sünnipäeva. Tähtpäeva puhul kutsusime DJ-ankeeti täitma ja miksi salvestama koos Tanel Mütiga Heliost vedava Arto.

Foto: Angela Aadusoo

Debüüt: Aastal 2015, nüüdseks kesklinna arendustele jalgu jäänud klubis Protest kohaliku rula- ja tänavakultuuri väljaande Kataloog koosviibimisel. Varasemat kokkupuudet DJ-tehnika, elektroonilise tantsumuusika või klubiõhtu kui kontseptsiooniga ei eksisteerinud. Sellest olenemata said kärmelt ära kulutatud kõik pihku surutud baaritalongid, misjärel suundusin rõõmsa naiivsusega mängijate taha oma lemmikuid Italo ja indie pop’i hitte vajutama. Kahtlustan, et endal oli lõbusam kui kuulajatel, kuid püsivat impulssi asjaga edasi tegeleda sellest etteastest siiski ei tekkinud. 

Muusikas oluline: Tantsumuusikas väheste vahenditega loodud vastupandamatult haarav gruuv või omanäoline helisüntees, mis jätab mõistatuseks produtsendi peas toimuva. Üldiselt kahe jalaga maa peal oleva inimesena hindan just muusikas kõike müstilist, sõnulseletamatut ja ebamaist. Rokilinnas Tartus indie ja doom metal’i saatel üleskasvanuna on jätnud oma jälje kindlasti ka kõiksugu melanhoolsed, haavatavad, psühhedeelsed ja introspektiivselt mõjuvad helimaastikud.

Muusikas ebaoluline: Kõik kõrvalised agendad, mille teenistuses DJndust kui platvormi nähakse. Eelkõige võiks tegutseda soovist jagada enda jaoks olulist muusikat.

Mida mängin: Viimaste aastakümnete house, techno, electro ning nende tõsisemalt või vähem tõsiselt võetavad sümbioosivormid ja alamžanrid.

Eredaimad mängumälestused: 2019. aastal Kauplus Aasias eetrivälisel Triinemetsa peol. Selleks ajaks oli ka minuni jõudnud elektrooniline tantsumuusika ehk lihtkeeli tümakas ja suutsin esimest korda mõned kodust kaasa haaratud plaadid kokku miksida. Rõõm oli märkimisväärselt suurem kui paaril eelneval korral CDJdega silmitsi seistes ja sealt jäi sisse ka tahtmine seda emotsiooni korrata. Viimastest aastatest on ühtviisi eredad kõik mu põhilise kollaborandi Tanel Mütiga mängitud Mesila setid, hiliseim Heliose pidu energiliste hollandlaste keskel klubis PIP, kõik vabas õhus mängitud peod ja õndsad pühapäevased jätkuüritused.

Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: Alex G „Cross the Sea”

Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Klubid, kus on monitooringu ja DJ-booth’i ülesseadmisega antud endast parim, et diskor saaks segamatult muusikat mängida ja ka ise seda nautida.

Guilty pleasure: Heroes of Might and Magic III „Rampart Theme”

Alt üles vaatan…: Innukatele pühendunud kuulajatele ja tantsijatele.

Viis klassikut:
Higher Intelligence Agency „Ting”
Thievery Corporation „2001 Spliff Odyssey” 
100 Hz „Whisper”
Adamski „In the City”
Get Fucked „Dreams Are Made”

Viis hetkekummitajat:
ML Buch „Fleshless Hand”
Joalz, Mary Tsoni „Outspoken You Are”
Sounds From The Ground „Move On”
Mr. Projectile „Amy”
Arushi Jain „Cultivating Self Love”

Tehnilist: Boomer’ina kaotan lõputute digivõimaluste vahel navigeerides pidevalt oma pea ning seepärast tunnen end hoopis mugavamalt igasuguseid kettaid kogudes ja mängides. Peol loeb muidugi ainult see, mis kõlaritest välja kostab, kuid vinüülidega kaasnevat mängurõõmu naljalt ei ületa.

Lõppsõna: Stay safe ja ootan rõõmuga 20. oktoobril Heliose 2-year anniversary’le klubbbis HALL.

Kuula lisaks Arto SoundCloudist