Ajast, mil Tanel Müti nimi Tartu pidude line-up’ides esimest korda silma hakkas, on möödas umbes kaks aastat. Nüüdseks tundub, et mujalt kui plaadimängijate tagant või mõnd üritust organiseerimast teda ei leiagi – ühel päeval Tartus, teisel Tallinnas. Selle aja jooksul on ta Tartu elektroonilise muusika skeenele jõudsalt hoogu juurde andnud, korraldades juba poolteist aastat üritusesarja KTRL ning olles osa Apareivi tegijate triumviraadist. Praegu on Mütt alustamas isikliku plaadifirmaga, mille esimest reliisi saab loodetavasti kuulda lähitulevikus.

Tanel Mütt. Foto: Hanna Samoson

Tanel Mütt. Foto: Hanna Samoson

Debüüt: Kaks aastat tagasi ühel majapeol, kus mängisin acid house’i ja UK garage’i, mis kellelegi ei meeldinud. Päris debüüt oli 2016. aasta mais. Kohalik promootor Sigmar Muuga kutsus peole Nothing But Deep. Mängisin lõpuseti kümnele inimesele, tore oli.

Muusikas oluline: Rütm, mis ei lase lahti, sügavad ja huvitavad bassikäigud, endassetõmbavad sämplid.

Muusikas ebaoluline: Üleliigne obskuursuse ja tähenduse tagaotsimine. Iroonitsemine ja nostalgia ärakasutamine on ka turn off.

Mida mängin: Sõltub keskkonnast. Klubides ja suurematel pidudel võib selleks olla techno ja house, kindlasti mahuvad sinna vahele veel elektro, breakbeat jpm. Tugevateks märksõnadeks on acid, distortion ja korduv ning intensiivne sämplite ärakasutamine. Õigel hetkel armastan italo’t ka sisse miksida. Leibelitest on suured lemmikud Relative, Ostgut Ton, Hessle Audio ja R&S. Rahulikemas atmosfäärides mängin diskot, maailmamuusikat, indie’t ja deep house’i, viimasel ajal on jazz fusion ka oma tee settidesse leidnud.

Eredaimad mängumälestused: Üldiselt on parimad kogemused olnud just suurematel pidudel, millega mul on omamoodi emotsionaalne ja isiklik seos. Nendel üritustel on energiatase, mis annab vabaduse mängida laia ampluaaga, haarata kinni hetkeemotsioonidest ning nendest midagi edasi tuletada. Spetsiifilistest pidudest tuleb meelde viimane suurem SÜNK Genialistide Klubis 1. septembril. Teine mälestus pärineb enda korraldatud Apareivilt. Stressi oli üritusega piisavalt, nii et see ei lasknud mul setti ja pidu ennast üldse nautida, kuid olen kindel, et oma senise elu parima selektsiooni tegin ma just seal. Kõik lood justkui sobisid üksteise otsa ega lasknud ühegi tantsusaalis viibija tähelepanul kaduda. Erinevad back-to-back-setid on ka hea emotsiooni jätnud, viimasel ajal näiteks Artur Läätse, Reflektahi ja Kersten Kõrgega. Sujuva keemiaga B2B puhul on mingi maagia, mis jääb pikalt kummitama, täpselt ei oska öelda, mis see on või kust see tuleb.

Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: D’Angelo & The Vanguard „Really Love”

Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Tahaks mängida suvisel ajal kuskil terrassil pika maratonseti dub techno’t ja minimal’i, olles ümbritsetud õigete inimeste ja hea ilmaga. Tossumasin võiks ka olla, see näeb välistingimustes suht cool välja.

Guilty pleasure: Ei häbene midagi, ent siia alla läheks arvatavasti 2000ndate pealiskaudne house-muusika ning sedasorti liquid dnb, mis truehead’idel südame pahaks ajab.

Alt üles vaatan…: Spetsialistidele. Mõtlen selle all DJsid, kelle musikaalne ampluaa on nii lai, et sellega kaasas käia on omamoodi väljakutse. Mängijate taga valivad nad alati kõige õigemad lood ning ilmselgelt käib kõige sellega kaasas suurepärane tehniline oskus. Selliseid inimesi kolme grammari peal mängimas kuulata on üsna erakordne nähtus. Mul on hea meel, et olen seda kogenud. Kõige paremini mahuvad selle kirjelduse alla minu jaoks kohalikest DJdest näiteks klmn ja mrds.

Viis klassikut:
Underkut „Both Ends”
Galaxy 2 Galaxy „Journey Of The Dragons”
Bobby Konders „Poem”
I.M.T. „The Devil Made Me Buy…” (Jaimes Mix)
Spokesman „Acid Creak”

Viis hetkekummitajat:
DJ Plant Texture „Press Play On That MF MPC Maaan”
Batu „Off Court”
Locked Club „Baikal Boogie”
TV.Out „Lights Out” (Greg Beato Remix)
Stratton „Selecta”

Tehnilist: Kasutan USB-pulkasid koos vinüülplaatidega. Ei hooli sellest, millega keegi teine oma töö tehtud saab – if it works, it ain’t stupid.

Lõppsõna: Miksi valisin lood, mis esindavad mind kõige paremini. Enim leiab just neid radu, mida mängimas kuuleks mind peokeskkonnas.

Kuulas lisaks Taneli SoundCloudist.