Detsembrinumbris teeme põike eksperimentaalsetele elektroonilistele helimaastikele, mille üks järjekindlaim esindaja Eestis on Kaido Kirikmäe. Kuigi laiem avalikkus tunneb teda ehk kõige rohkem muusikuna, kel ilmus, muide, novembris ka uhiuus kauamängiv „Rawberry Files”, ning ambient-helidele pühendatud festivali Kukemuru Ambient peakorraldajana, pole Kaidole võõras ka teiste loomingu selekteerimine. Viimasel ajal peamiselt Klassikaraadio saates „Fantaasia”.

Kaido Kirimäe. Foto: Werner Laigar

Kaido Kirimäe. Foto: Werner Laigar

Debüüt: 1994. aasta kevadel Türi söökla kolmanda korruse saalis toimunud „reivil”. Helitehnikaks ilmatuma suur 24-realine analoogpult ja kaks igivana kassettmakki. Publikuks breakbeat’i ja hardcore techno fännidest koosnev kohalik venelaste jõuk, näpuotsaga Paide hipisid ning diskomeestest dressidega inimesed.

Muusikas oluline: Originaalsus (mõjutused on okeid, aga ühest Richard D. Jamesist piisab kogu maailmale), väljendusoskus ja ebamaisus.

Muusikas ebaoluline: Tingel-tangel ja tapeet.

Mida mängin: Ambient’i ja funk’i.

Eredaimad mängumälestused: Kolmetunnine DJ-sett järjepanu kolmel päeval 2005. aastal Poola-Saksamaa piiril toimunud Woodstocki festivalil. Jäi mulje, et elektroonilise tantsumuusika 90ndate alguse toorus oli salamisi konkreetse festivali tagauksest ilma piletit näitamata uuesti sisse hiilinud…

Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: The Smiths „I Know It’s Over”.

Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Motor City Detroit.

Guilty pleasure: Ultramarine „Lights In My Brain”.

Alt üles vaatan…: Taevaste jõudude suunas. Lisaks avaldan lugupidamist isiksustele, kes jäävad igas olukorras enda (muusikalistele) tõekspidamistele kindlaks.

Viis klassikut:
Autechre „C/Pach”
Two Lone Swordsmen „Gay Spunk”
Carl Craig „Televised Green Smoke”
Odd Nosdam „Sisters (Boards of Canada remix)”
Pantha Du Prince „Behind The Stars”

Viis hetkekummitajat:
This Is The Kit „Moonshine Freeze”
Tuul ja vihm
Kaks lennukit, mis olematu vahega kell 4 igal varahommikul üle maja lendlevad ja hetkeks üles äratavad. Kuhu nad küll suunduvad…
„Rawberry Files”
Öine R2 läbi une

Tehnilist: 100% live-improvisatsioon oma tõusude-langustega on see, mis mind isiklikult muusikaliste etteastete puhul köidab. Lisaks orgaanilisus läbi elektrooniliste vahendite ja nende vahenditena eelistan alati aparatuuri n-ö raudvara kujul. Oluline on pigem idee kui asjade/tehnika rohkus. Kodus kuulan peamiselt kassette ja raadiot.

Kuula lisaks Kaido SoundCloudist.