Kolmapäeval, 13. detsembril toimub Tallinnas ARSi majas Jimi Tenori ja Jori Hulkkoneni elektroonilise elavmuusika saatel nende futuristliku road movie „Nuntius” esmaesitlus.

„Nuntiuse” peategelane Mr Normall. Foto: press

„Nuntiuse” peategelane Mr Normall. Foto: press

Tegemist on 60-minutilise linateosega, mille peaosas esineb Soome futuristist näitleja Mr Normall ning seda näidatakse vaid Jimi Tenori ja Jori Hulkkoneni elektroonilise elavmuusikakontserdi saatel.

„Nuntius”, mille keskseks teemaks on teekond ühest dimensioonist teise, on filmitud Godardi vaimus stsenaariumivabalt ja improviseerides ning võttekohtadeks olid Eesti kultuuriliselt laetud maastikud.

„Nuntius”, kui sisuliselt tummfilm, on inspireeritud eelkäijatest nagu „Andaluusia koer”, „Nosferatu” ja „Metropolis”. Kaasaegsematest mõjutajatest saab nimetada Sergei Eisensteini „Ivan Julma”, Andrei Tarkovski „Solarist” ning Stanley Kubricku „Kosmoseodüsseiat”.

Kontserdile järgneb Eesti-Soome kunstnike ühisnäituse „Supersonic” avamine. Esinevad Jimi Tenor, Merle Luhaäär, Roope Ahola, Karl-Kristjan Nagel, Tuomo Kangasmaa, Noolegrupp, Meeland Sepp, Taave Tuutma, Kaarel Kütas ja Tiiu Rebane.

Näitusel esinevaid autoreid ühendab idee kunstist kui abstraktsete mõttemasinate kollektsioonist, mille suhestumine kaasajaga omab kriitilis-ekstaatilist iseloomu.

Kunstnike vahel kujunenud koostöö keskpunktis on esmajärjekorras mõtteline perifeeria ehk kõrvalelükatu. Loodus, tulevik, teised kultuurid jne ehk kõik see, mille eest kaasaeg kindlustab end omaloodu tühistumise kartuses.

Lisainfot leiad siit.