HALLi resident-DJna tuntust kogunud Micaela Saraceno on hoolimata noorest east teinud sooja mitmetele maailmas tuntud plaadikeerutajatele, nagu Efdemin, Polar Inertia ja Norman Nodge, ning mänginud plaate Berliini klubis Kater Blau ja isiklikku loomingut Milano moenädalal. Lisaks sellele on ta acid-muusikale keskendunud peosarja House of Acid kaaskorraldaja ning plaanib koos oma ema, HALLi ühe asutaja Elena Natalega uut üritustesarja La Sexual, mille keskmes on inimese sünnipärane õigus armastusele, vabadusele ning meelelisele ja kehalisele eneseväljendusele. Püsige lainel!

Micaela Saraceno. Foto: Jaanar Nikker

Micaela Saraceno. Foto: Jaanar Nikker

Debüüt: Mega veider kogemus. Aasta oli 2015 ning peoteemas täiesti kogenematud kooliõed otsustasid korraldada F-hoone mustas saalis underground-ürituse. Tol ajal oli see lihtsalt üks suur tühi ladu. Algul kartsime, et tuleb vähe rahvast, aga kohale ilmus lõpuks umbes 400–500 inimest. Minu sett toimus kella 1–2 ajal, mis tähendas loomulikult seda, et saal oli puupüsti noori pidutsejaid täis. Mäletan, et olin enne alustamist väga närvis. Sellest hetkest alates, mil mängima hakkasin, on mul üsna blackout, aga tean, et esimese korra mõttes ei läinud mul sugugi halvasti. Järele kuulata ma seda siiski ei sooviks… Debüüdi eredaim mälestus on see, kui klassivend tuli vaimustunult mu kõrvale reivima ning lükkas tantsuhoos kogemata mu uue läpaka betoonpõrandale maha. Õnneks jäi arvuti terveks ja pidu jätkus.

Muusikas oluline: Sügavad emotsioonid ja seos iseendaga.

Muusikas ebaoluline: Kopeerimine. Ma ei mõtle remikse ega muusikaliste ideede või sämplite laenamist, vaid seda, kui nn artist konkreetselt kellegi teise loomingut jäljendab. Eriti närvi ajab see, kui kopeerija populaarsust kogub. Rohkem originaalsust, palun!

Mida mängin: „As the seasons, also her music changes with time like weather. The colder it gets, the darker her sets.” Tavaliselt ma ei valmista sette ette. Mul peab tekkima tugev ja enesekindel suhe kaasa võetud muusikaga, millega luua narratiiv, mida pean õigeks olukorras edasi anda. Praegusel ajal mängin elektro, techno, EBMi segu. Heli mõttes tõmbab mind sügavus. Breakbeat. Acid.

Eredaimad mängumälestused: Minu eredaimad mängumälestused jäävad kõik 2019. aastasse. Novembris kutsus Berliini klubi Kater Blau Euroopa klubiööle mängima kolm HALLi DJd: Katja Adrikova, Priit Kuusiku ja minu. Kater Blau oli tegelikult esimene Berliini klubi, mida paar aastat tagasi külastasin, ja kogemus oli väga silmiavav, seega oli päris cool seal ise mängida. Teine huvitav sündmus oli Milano moenädalal toimunud MARIOSe moe-show, kus mängisime Artur Läätsega back-to-back ja tutvustasime mõlemad esimest korda enda loomingut. Catwalk kestis umbes 25 minutit ja oli professionaalselt koordineeritud. Kogemus oli hoopis teistsugune ning vägagi inspireeriv.

Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: The Doors „Hello, I Love You”.

Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Oleksin tahtnud mängida Berliini klubis Griessmuehle, aga kahjuks läks see kinni. Lõuna-Ameerika tõmbab ka väga.

Guilty pleasure: 90ndate ja 00ndate mõnus träna, vana kooli hiphop.

Alt üles vaatan…: Naistele!

Viis klassikut:
The Gaslamp Killer ft. Amir Yaghmai „Nissim”
Depeche Mode „Never Let Me Down Again”
Telharmonium „Listen to the Earth”
Underground Resistance „The Final Frontier”
Joey Beltram „Sub-Bass Experience”

Viis hetkekummitajat:
Underworld „S T A R”
Minor Science „Volumes”
Locked Club „999999999”
Psychic TV „Meet Every Situation Head On (Noise & Mista Luv Mix)”
Red Axes ft. Adi Bronicki „Sticks & Stones”

Tehnilist: Kasutan 2–3 CDJi korraga ja mängin pulkadega. Seti jooksul hüppan stiililt stiilile, et põnevust üleval hoida.

Lõppsõna: Toetame Eesti klubimaastikku! Eesti on tegelikult täielik gem. Nii väike riik, aga nii palju andekaid muusikuid ja DJsid. Pandeemiaolukord on näidanud, kui oluline on raskel ajal kokku hoida. Teeme seda! Olen uhke, et oleme HALLi armastusega üles ehitanud, ning panen teile südamele, et kui igatsete seda, mida varem iseenesestmõistetavaks pidasite, siis praegu tuleb üksteise jaoks olemas olla. Love wins.

Kuula ja vaata lisaks Micaela Facebooki lehelt.