Viimased neli aastat Los Angeleses paiknenud ning sealse plaadifirma Not Not Fun ja tolle alaleibeli 100% Silk all tegutsev Maria Minerva on olnud lisaks produtseerimisele alati ka aktiivne DJ, kes võib üllatada muusikat mängides nii 20. sajandi alguse amatöörlike „ooperiprimadonnade” kui ka rumeenia elektroga, rääkimata muudest veidrustest. Alates eelmise aasta kevadest on Maria kanaldanud oma leide LA raadiojaamas dublab eetrisse minevas saates „Estonian Air”, kus on iga kord kohal ka üks saatekülaline.

Debüüt: Olin meie algkooli klassipidude ametlik DJ. Kavas Vengaboys ja Will Smith. Mu isal oli juba toona Raadio 2-s iganädalane saade, käisin temaga kaasas ERRi fonoteegis kassetile hitte lindistamas. Aasta siis oli 1998.

Muusikas oluline: Atmosfäär, fiiling, vaib.

Muusikas ebaoluline: Kes tegi, kuidas tegi, miks tegi, millal tegi jne.

Mida mängin: House, disko, viirdo. Enamasti musta muusikat, kui aus olla. Võib-olla siis räägin iseendale vastu (vt eelmist küsimust).

Eredaimad mängumälestused: Neid on palju. Lissaboni klubi Lux Fragil. Mingid keldripeod New Yorgis. Viimati sai nalja ühe näituse äftekal LAs, kus terroriseerisin publikut Florence Foster Jenkinsi loominguga, ruum läks kohe mõnusalt tühjaks. Alati on hea, kui tuleb politsei, see juhtus viimane kord Maria Arusooga Tallinnas TOPSis muusikat valides.

Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: Kitty Grant „Glad to Know You”.

Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Tallinna-Helsingi praamil.

Guilty pleasure: Neid on mul liigagi palju. Eesti 90ndad, Dr. Alban, suva Ultra Recordsi rumeenia elektrosaast, Justin Bieber jne.

Alt üles vaatan…: DJ Harveyle, Gerd Jansonile.

Viis klassikut:
Those Guys „Tonite”
Suzi Lane „Ooh, La, La”
Surface „Happy” Pebbles „Mercedes Boy”
Mood II Swing „All Night Long”

Viis hetkekummitajat:
Prince Innocence „Blue Star”
Dita von Teese & Sébastien Tellier „Rendez-vous”
Fuga Ronto „L’uomo Invisibile”
SFV Acid „Art & Drawings”
P-Lo & E-40 „Put Me on Somethinʼ”

Tehnilist: Harjutamine ei pruugi teha meistriks.

Lõppsõna: Euroopa tantsupeod on paremad kui Ameerika omad.

Foto: Alexei Ponomarchuk

Maria Minerva astub Tallinn Music Weekil üles laupäeval, 7. aprillil KuKu klubis TMW Cryptomarketil ja Üle Heli festivali õhtul F-Hoone Mustas Saalis. Laupäeval kell 14.45-15.45 arutleb ta aga Kultuurikatlas muusikatööstuses seniajani kehtivate sooliste stereotüüpide ja ebavõrdsuse teemadel.

Maria tegemistel hoia pilk peal siin.