Tänasest, 2.–8. aprillini juba kümnendat korda toimuv rahvusvaheline uue muusika ning linnakultuuri festival Tallinn Music Week avalikustas oma konverentsi uued teemad ja kõnelejad.

Põrandaalusest klubikultuurist räägib TMWi konverentsil Makuna Berkatsashvili, Bassiani Recordsi mänedžer, kes osaleb aktiivselt Tbilisi öökultuuri ja klubimaastiku arendamises. Foto: TMWi press

Põrandaalusest klubikultuurist räägib TMWi konverentsil Makuna Berkatsashvili, Bassiani Recordsi mänedžer, kes osaleb aktiivselt Tbilisi öökultuuri ja klubimaastiku arendamises. Foto: TMWi press

TMWi juubelifestivalil toimuva konverentsi „Creative Impact“ avab reedel, 6. aprillil Kultuurikatlas tervituskõnega president Kersti Kaljulaid. Kahe päeva jooksul esinevad ettekannete ja aruteludega nii erinevate loomealade esindajad ja poliitikakujundajad kui ka valdkondadeülesed visionäärid. Konverentsi nelja peateema – muusika tulevik, uus majandus, inimsõbralik linnaruum ja disainmõtlemine – kõrval kerkivad esile ka märksõnad nagu tulevikuoskused, kodanikuaktiivsus, soopoliitika ja kestlik areng.

Tehnoloogiakeskses maailmas võib loota paremat tulevikku, kui osatakse adekvaatselt prognoosida seda, mis kujul tulevikumuutused realiseeruda võivad. Eksponentsiaalselt arenevate tehnoloogiate ekspert ja üks NASA uurimispargis tegutseva Singulaarsuse Ülikooli asutajaid Kathryn Myronuk avab tulevikuoskuste ja -õppe teemalise diskussiooni. Myronuk astub konverentsil üles koostöös Läti festivaliga Digital Freedom.

Üha digitaliseeritumas maailmas konkurentsivõimelisuse tõhustamiseks tutvustab Hyper Islandi kliendipartner Anna Hagensgård uusi mõtlemis- ja õppimisviise leidlike ideede ja kontseptiarenduse töötoas.

Kas inimkond liigub vältimatult bodyhacking’u ja transhumanistliku tuleviku poole? Cyborg Nesti kaasasutaja Scott Cohen tutvustab North Sense’i – pisikest vidinat, mis tõotab esile kutsuda inimvõimete plahvatusliku arengu.

Suurandmete kogumise ja analüüsi edenedes oleme jõudmas ka järgmisse data-tsüklisse. Kliimamuutuse, vaesuse ja soolise võrdsusega seotud probleemide lahendamiseks on andmete revolutsioon liikunud ka kestliku arengu rindele. Koostöös MTÜ Arengukoostöö Ümarlauaga on TMW konverents sihiks seadnud selgitada, kuidas suurandmeid humanitaar- ja arenguprobleemide lahendamiseks rakendada.

Mis seisus on aga meie aja underground klubikultuur ja ööelu? Viimaste aastate jooksul on mitmeid ööklubisid ja muid olulisi moodsa kultuuri kantse üle maailma suletud. Globaalse klubimaastiku tuleviku üle arutlevad oma skenede võtmeisikud Gruusia kuulsast techno mekast Bassiani kuni Serbia klubini Drugstore Beograd.

Ent kuidas ületada keskkonda ning edendada loometegevust, kui sul pole mitte midagi? Kultuuriprodutsendist aktivist ja auhinnatud organisatsiooni In Place of War juht Ruth Daniel viib meid kurssi sellega, kuidas aidata kogukondlikke ja rohujuuretasandi ettevõtteid konfliktipiirkondades.

Kuidas jääda tänapäevases muusikatööstuses oma põhimõtetele kindlaks, säilitades samas müütiline suutlikkus üles korjata „järgmine suur bänd“? TMW publikule juba heaks tuttavaks saanud The Mebranesi ninamees John Robb asub seda uurima vestluses Briti ikoonilise plaadimärgi Rough Trade kaasomaniku Jeanette Lee’ga, kes on muuhulgas mänginud John Lydoni P.I.L.-is ning manageerinud bände nagu Pulp ja The Cranberries.

Kuidas toime tulla muusikatööstuses seniajani kehtivate sooliste stereotüüpide ja ebavõrdsusega? Sedavõrd põletava teema lahkamiseks läheb vaja Los Angeleses tegutseva eestlannast muusiku ja aktivisti Maria Minerva (Maria Juure) peent taju ja taipu.

Muusikatööstuse seni üsna meestekeskse status quo muutmisele pühendunud üleeuroopalise Keychange projekti raames on Kultuurikatlas mõlemal päeva kohal Abletoni tark- ja riistvarafirma esindus. Abletoni Live 10 ja Push’iga varustatud seadeldistega mänguväljakut juhib elektroonilise muusika produtsent ja DJ Flore Morfin. Abletoni dokumentatsioonijuht Dennis DeSantis ja küberpopi staar Chagall tutvustavad aga Ableton Live’i loomingulisi strateegiaid.

Samuti käsitlevad konverentsipaneelid seda, mis teeb linnad konkurentsivõimelisteks, lahkavad kauaoodatud autoriõiguse reformi staatust, analüüsivad krüptorahade olukorda ja uusi digiajastule omaseid kasumiallikaid. Tulevikutööstuse teemaliste arutelude ning tulemuslahendustele orienteeritud praktikumide kõrval pakub TMW konverents ka inspireerivaid lugusid loometööd suunavatest jõududest ning kultuuride ja põlvkondade vahelisest suhtlusest.

Loe konverentsi „Creative Impact“ kohta täpsemalt TMWi kodulehelt.