Tallinna ja vahel ka Tartu peosfääris tegutseb juba mõnda aega end Monopol Entertainmentiks nimetav DJ-kooslus, kelle jaoks pole probleem oma plaadikohvritega ühel õhtul mitmelt erinevalt peolt läbi tormata, seal jälle uude žanrisse sisse sulanduda ja seda pea igal nädalavahetusel. Üks Monopol Entertainmenti liige, kelle plaadid kunagi tolmu koguda ei jõua, on Roma Pi. Kui te mingi ime tõttu teda Ulmes, Protestis, Kanalas või Sinilinnus erinevatel üritustel plaate pole mängimas kuulnud, siis ehk tulevad tema tehtud biidid tuttavad ette esinejanime Photoindustries kaudu või Lasnamäe getovaibe muusikaks transformeerivast eestivene räpipundist Gorõ Lana, mille täieõiguslik liige Roma nüüd juba viis aastat olnud on.

Roma Pi. Foto: Janis Kokk

Roma Pi. Foto: Janis Kokk

DJ-debüüt: Esimene avalik plaatide mängimine toimus aastal 2007 või 2008 klubis Balou üritusel nimega Keldrikaja. See oli ka üks vähestest kordadest, kui sett oli läbinisti ette valmistatud. Mängisime sõbraga back-to-back vinüüle.

Muusikas oluline: Emotsioon ja ausus, vahel ka huumor.

Muusikas ebaoluline: Artisti üleliigne haipimine ja imago. Olukord, kui muusika ise jääb pigem tagaplaanile.

Mida mängin: Pidudel mängin kõige rohkem funk’i ja disko erinevaid variatsioone, harvemini ka hiphoppi. Veel nimetaks nu jazz’i, psühhedeelset rokki, erinevat elektroonikat, folki, bluusi, ambient’i ja muud, mis on ühel või teisel määral mu tähelepanu võitnud.

Mida ei mängi: Muusikat, mis mulle ei meeldi. Samuti soovilugusid, sest neid mul enamasti lihtsalt ei ole.

Eredaimad mängumälestused: Eelmisel suvel oli Kanalas nii mõnigi meeldejääv õhtu (hommik). Samuti oli super sünergia Intsikurmu festivali DJ-kioskis (tervitan siinkohal Monopol Entertainment OÜ juhatuse esimeest Kersten Kõrget ja Rob Da Cityt (Elephants From Neptune’i ninamees Robert Linna – toim.) – see pani aluse ka üritustesarjale nimega One Night in Bangkok, aasta oli siis 2013. Veel tahaks ära mainida Kink Konki koosviibimised.

Tehnilist: Vinüülid meeldivad ja CDd on ka abiks. Selline tavaline setup klubis, mis koosneb enamasti Pioneeri ja Technicsi toodangust, sobib mulle hästi.

Nõuanne: Üritan konstantselt oma muusikalist silmaringi avardada ning võin seda julgelt ka teistele soovitada. Tasub käia laividel, soetada muusikat, lugeda erinevaid huvitavaid kirjatükke ja muidugi kuulata ohtralt muusikat ennast.

Viis klassikut: Tom Waits, Jimmy Castor Bunch, Ноль, Quantic, Madness

Viis hetkekummitajat:
Ghostpoet „Plastic Bag Brain”
Burzum „Rûnar munt þû finna”
Tal M. Klein „Crawling up the Spout”
Clark „Absence”
Quintonal „Antoine”

Lõppsõna: Gorõ Lana uus plaat peaks varsti välja tulema.

Kuula Roma muusikat Soundcloudist.