14. veebruaril astuvad oma Renegades of Rhythmi tuuri raames Rock Cafe lavale kaks maailmakuulsat plaadikeerutajat – DJ Shadow ja Cut Chemist. Kuigi mehed on ka varem koos esinenud, võetakse seekord ettemängimisele hiphopi rajaja ja hüüdnime Master of Records välja teeninud Afrika Bambaataa vinüülikollektsioon ning seda kogu selle žanrilises ja sotsiaalses ulatuses.

DJ Shadow (vasakul) ja Cut Chemist (paremal). Pressifoto

DJ Shadow (vasakul) ja Cut Chemist (paremal). Pressifoto

DJ Shadow’d peetakse viimase kahekümne aasta üheks innovaatilisemaks muusikuks ja eksperimentaalse hiphopi eestvedajaks, Cut Chemist on aga tuntud nii hiphopigrupeeringu Jurassic 5 liikme kui sooloartisti ja DJna.

Tuuril kasutavad mehed laval kuut vinüülimängijat ning Afrika Bambaataa kollektsioonist hoolikalt välja valitud plaate, mida võib pidada hiphopiajaloo kõige tähtsamateks üllitisteks, kuna need on samad helikandjad, millest kõik alguse sai. Bambaataa kogu mõjutas terve põlvkonna jagu inimesi ja tutvustab kuulajatele New Yorgi hiphopiskeenet, kuid samas leidub selles peale souli ja räpi ka soca’t, kalüpsot, dub’i, salsat ja palju muud.

Afrika Bambaataa, kes on muide ka hiphopikultuuri edendava Universal Zulu Nationi asutaja, enda album „Planet Rock” on muusikaajaloo üks nurgakividest ning paljude erinevate stiilide esindajate mõjutajaks ka kolmkümmend aastat pärast ilmumist.

Ürituse leht Facebookis.