Kaheksa aastat UK tantsumuusikaskeenes tegutsenud Djrum läheb oma teise albumiga varasemast isiklikumaks.

Produtsendi kogu loomingu aluseks on tema seni varjul olnud pool – klaver, mida toetab antud plaadil Zosia Jagodzinska tšellol. Väidetavalt on Djrum peljanud enda puhul n-ö pehmemat klassikalist külge välja näidata.

Nii nagu Djrumi setid, on ka uus album väga mitmekihiline. Esimene lugu „Unblocked” alustab maalilist teekonda, mis loob klahv- ja keelpilliga kuulaja ümber värviküllase melanhoolse helipaleti. „Waters Rising” juhatab juba trummisematele ja bassisematele radadele, kuid alles „Creature, Pt. 2” tekitab huvitava hektilise kõlapildi, millele lisab vürtsi järgnev techno-biitidega kostitatud „Sex”. „Blue Violet” toob kõrvuni taas meloodilised helimaastikud ning kui arvata, et „Sparrow” tõmbab otsi kokku karmimate stiilidega, siis „Showreel, Pt. 3” teeb viimase spurdi gabber’ina, kus pole puudu ka tummisematest dubstep’i taustakõladest. Kõike seda saadavad lausefragmendid, mis annavad aimu tundeküllusest: „Remember how you told me about lightning striking. All those things you told me to wait for. Love. Passion. Obsession.”

„Portrait With Firewood” ei ole lihtsalt album, vaid narratiiviga LP. Kuulaja tõmmatakse kaasa emotsioonidesse, kust vaatavad ühel ajal vastu ilu ja karmus, osaline segadus, kuid ka selgus. Jutustus, mida ei mõtestata lahti vaid korduvate rütmide, vaid ka kaunilt kurbliku instrumentaalmuusikaga.