Eilsest peale saab režissöör Dorian Supini uut dokfilmi „Arvo Pärt – isegi kui ma kõik kaotan” näha kinosaalides üle Eesti. Film linastub rohkem kui 30 suuremas ja väiksemas kinos ja kino näitavas kultuurikeskuses.

Kaader filmist

Kaader filmist

Tegemist on intiimse ja tundliku portreefilmiga heliloojast Arvo Pärdist, mis avab maestro elufilosoofiat, loometausta ning näitab lihtsaid hetki pere ja lähedastega.

„Isegi kui ma kõik kaotan…,” on Arvo Pärt oma päevikusse, mida ise nimetab töövihikuks, kirjutanud. Nendesse vihikutesse on ta kõrvuti tööga muusikaliste tekstide kallal kümnete aastate vältel üles kirjutanud oma mõtisklusi, kurvastusi, rõõme, leide, avastusi, muresid, üleelamisi – kõike seda, mida võib nimetada kunstniku siseeluks.

Filmis tõlgitseb Arvo Pärt neid vihikumärkmeid koos muusikaajakirjaniku ja kriitiku Immo Mihkelsoniga. See on kütkestav ja huvitav tegevus. Igal leheküljel leidub mõni rõõmus või kurb ootamatus. Esineb midagi arusaamatut, kuid ka õpetlikku. Igast märkmest saab ajend mõtisklusteks, meenutusteks, avastusteks.

Augustis ja septembris linastub film Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides, Rakveres, Viljandis jpt. Eesti paikades.

Vaata ka filmi Facebooki lehele.