Mood-Performance-Tants ja Tartu Elektriteater näitavad teisipäeval, 28. aprillil moefilmi „Rätsepmeistrid” („Men of the Cloth” USA-Itaalia 2013). Filmivalik lähtub MPT selleaastasest meestemoe fookusest ja vaatleb Itaalia rätsepaid. „Rätsepmeistrid” on austusega tehtud film, mis linastus täissaalile ka viimasel PÖFFil.

Meister Nino Corvato filmis „Rätsepmeistrid”

Meister Nino Corvato filmis „Rätsepmeistrid”

Režissöör Vicki Vasilopoulose dokumentaalfilm keskendub nn aeglasele moele. Filmi peategelased on juba kõrges vanuses meistrid, kes on pühendanud oma elu rätsepakunstile. Itaallased Nino Corvato, Joe Centofanti ja Checchino Fonticoli on enda kogemusi lihvinud kogu elu ning nende jaoks on iga uus klient ja iga valmiv rõivas alati tähelepanu keskpunktis. Olulised on kõige pisemadki detailid, millega kiirustades maksimaalselt täiuslikku tulemust ei saavuta. Mehed viivad vaataja oma juttudega minevikku, räägivad olevikust ning paratamatult peab mõtlema ka tulevikule – kellele oma oskused edasi anda.

Stambiks muutunud särava ja glamuurse moepildi kõrvale on värskendav vaadata tõeliselt ehedat väikest maailma, kus massimoereeglid ei kehti ning väärikad härrasmehed tegelevad kõrgtasemel rõivakunstiga.

Pärast filmivaatamist jagab oma nägemust ja emotsioone šikkide meeste kingabrändi Scheckmann disainer ja loovjuht Sille Sikmann.

MPT kodulehele; Elektriteatri kinokava juurde.