Täna algas konkurss Noor Arhitekt 2013–2014. Konkursi võitjat premeerib Heldur Meerits reisitšekiga 4500 euro väärtuses, millega saab Go Travel reisibüroo kaudu suunduda vabalt valitud sihtkohtadesse üle maailma.

Noore Arhitekti Preemia 2012 laureaat Veronika Valk. Foto: erakogu

Noore Arhitekti Preemia 2012 laureaat Veronika Valk. Foto: erakogu

„Arhitektuur on kõikjal meie ümber, see peitub majades, linnatänavatel ja eelkõige mentaalsel tasandil, mis seob kõike üheks ja laseb toimida,” sõnastas Eesti Arhitektide Liidu esimees Indrek Allmann. „See on valdkond, mis vajab intensiivset tegelemist ja intelligentseid tegelejaid – antud konkurss on üks võimalus meie noori arhitekte tehtud töö ja mõttelennu eest tunnustada. Noorte arengut tuleb toetada.”

Noore Arhitekti konkurss toimub tänavu kuuendat korda. Tiitlisaaja valitakse kuni 40-aastaste Eestis elavate ja töötavate EALi või selle noortesektsiooni kuuluvate arhitektide või kollektiivide seast, kes on silmapaistvalt tegutsenud arhitektuurivaldkonnas, saavutanud innovaatilisi tulemusi või kelle looming on oluliselt kaasa aidanud Eesti või meie arhitektuuri tutvustamisele maailmas. Lisaks realiseeritud ehitustele kuuluvad hindamisele ka näitusetegevus, arhitektuurialased kirjutised, uuenduslikud projektid, õppe- ja teadustöö läbiviimine ning silmapaistev valdkonna kajastamine meedias.

Noore Arhitekti preemia 2013–3014 žüriisse kuuluvad arhitektuuriajakirja A10 peatoimetaja Indira van’t Klooster, arhitekt Tõnu Laigu, arhitekt ja NAP 2012 laureaat Veronika Valk ning ettevõtjad Heldur Meerits ja Aivar Tuulberg. Noore Arhitekti 2013–2014 kuulutab president Toomas Hendrik Ilves välja pidulikul galal 12. veebruaril 2015.

Täpne kandidaatide esitamise statuut ja eelmiste võitjate tööd asuvad EALi kodulehel.

Ettepanekud preemia kandidaatide kohta (koos põhjendusega) saata 19. detsembriks aadressile info@arhliit.ee või viia EALi büroosse (Põhja pst 27 A, Tallinn).