Selgusid 10 noort Eesti disainerit, kes kandideerivad Eesti Disainiauhinnad 2014 SÄSI preemiale. 32 kandidaadi hulgast valis finalistid välja žürii koosseisus: Martin Pärn, Ville Jehe, Heikki Zoova, Kärt Ojavee, Jane Oblikas ja Eha Komissarov.

Noore disaineri töö „Haus”

Noore disaineri töö „Haus”

Noore disaineri auhinna SÄSI eesmärk on Eesti disaini järelkasvu kindlustamine, noorte disainerite loova ja iseseisva tegutsemise toetamine ja julgustamine, disainiteadvuse süvendamine ja valdkonna laiendamine ning uute loojate toomine meedia, avalikkuse ja eelkõige ettevõtjate huviorbiiti. SÄSI on rahaline auhind parimale Eesti noorele disainerile väljapaistva disainialase tegevuse eest kahel viimasel aastal.

„Esikümme on sel aastal väga tasavägine ja võrdne ning pea enamikel disaineritel on oma brändid ning reaalne ettevõtluse kogemus,” võtab kokku žürii esimees, disainer Martin Pärn. „Disainerite hulgas oli sel korral ka palju neid, kes disainerihariduse väljaspool Eestit — Londonis, Madridis või Kopenhaagenis — omandanud,” lisab ta.

10 finalisti hulka pääsesid: Aap Piho, Ene Raud, Johanna Tammsalu, Marit Ilison, Martin Saar, Mihkel Güsson, Mihkel Masso, Mirja Pitkäärt, Pamela Peepson ja Stella Soomlais.

SÄSI ja teiste Eesti Disainiauhinnad 2014 võitjate tööd kuulutatakse välja Disainiöö raames toimuval pidulikul auhinnagalal 26. septembril kell 20.00 Lilleküla Jalgpallihallis (Asula 4b).

Finalistide töödega saab tutvuda siin.