2012. aasta suvel loodud MTÜ Eesti Dokumentalistide Gild taasavas äsja oma kodulehe dokfilm.ee värskes kujunduses ja uue sisuga.

MTÜ Eesti Dokumentalistide Gild loodi 2012. aasta suvel, et ühendada eesti dokumentaliste, tõsta filmide nähtavust ja vaadatavust, kujundada filmipoliitikat ja pakkuda filmiharidust. 2013. a. augustis toimus Esnas mõisas esimene osavõtjaterohke ja edukas dokumentalistide suvekool.

Vaade dokfilm.ee avalehele. Kuvatõmmis: Müürileht.

Vaade dokfilm.ee avalehele. Kuvatõmmis: Müürileht.

Dokumentalistide gildi üheks eesmärgiks on tõsta huvi eesti dokumentaalfilmide vastu nii kodumaal kui välismaal. Kui filmidest räägitakse ja neid meie meediaruumis näha on, siis küllap näeb neid lõpuks aina laiem vaatajatering.

Eesti Dokumentalistide Gildi koduleht on koht, kus tekitada diskussiooni dokumentaalfilmide üle, rääkida nende mõjust ja kohast ühiskonnas. Koht, kus kiita, mõtestada ja arvustada filme. Tegijad ootavad ka filmitegijate, kriitikute, juhuslike ja kogenud vaatajate panust kaastööde näol. Kirjutada võib kõigest, tähemärkide ja formaadi piiranguta. Oma kaastööd läkitada aadressil est.documentary@gmail.com.