Teist aastat tutvustavad Pimedate Ööde Filmifestival, Tallinn Music Week ja Eesti filmiklaster esinduslikku valikut kohalikest heliloojatest ja autoritest rahvusvahelisele filmitööstusele. 26. novembril kell 21.00 toimub Von Krahli baaris Eesti filmimuusika esitluskontsert, kus astuvad üles Candy Empire Katja ja Ervini eri setiga, Kali Briis, vonKuusk ja Sander Mölder.

Candy Empire

Candy Empire

Esitluskontserdile eelnevalt on heliloojatel ja autoritel võimalik ennast ja oma muusikat tutvustada ka fokusseeritud publikusessioonil, auditooriumiks rahvusvahelised filmiprodutsendid ja produktsioonifirmad. Samas tutvustatakse välisprodutsentidele ka filmimuusika salvestamisvõimalusi Eestis – nii orkestreid kui saale. Teiste hulgas on kohal ka briti produtsent, filmide „Andekas härra Ripley” ja „Mis vaevab Gilbert Grape’i” helipildi eest vastutanud Graham Walker ja mõjukas ameerika DJ ja produtsent, filmide „American Beauty” ja „Shrek 2” eest Grammyle nomineeritud Chris Douridas. Sündmust väisab ka Hollywoodi delegatsioon Los Angelesist, sh menufilmide „Drive” ja „Dark Night” produtsendid.

Tänavuse PÖFFi raames jõuab Tallinnasse ligi 450 väliskülalist üle maailma: festivaliprogrammis osalevate filmide esindajad – filmitegijad ja näitlejad –, võistlusprogrammide žürii, Eesti filmiklastri tippsündmuse Industry @ Tallinn panelistid ja filmituru partnerid. Teiste hulgas on kohal produtsendid Ameerikast, Lõuna Koreast, Kanadast ja Jaapanist ning tippfestivalide Cannes’i, Berlinale, Veneetsia ja Toronto esindajad. Lisaks veel Baltikumi filmitegijad, produtsendid, levitajad, rahastajad ja fondide esindajad, kes osalevad ka üritusel „Baltic Event”.

„Eelmise aasta pilootprojekti suur menu kinnitas, et Eesti filmiheliloojate loomingu, esitajate ning salvestusvõimaluste vastu on maailmas suur huvi. Hetkel on alustatud tööd Eesti-Korea esimese koostööfilmi muusika produtseerimiseks Eestis. Samuti on sündmuse tulemusel huvi tundnud stuudiote ja klassikalise muusika esitajate vastu mitmed Aasia produtsendid, kuna muusika ning hinnakvaliteet annab muude Euroopa riikidega võrreldes konkurentsieelise. Sestap võib loota, et showcase-ürituse ning järjepidevate produtsentide abil leiab Eesti muusika tee rahvusvahelistesse menufilmidesse,” kommenteerib PÖFFi filmitööstuse programmi juht Sten Saluveer.

Eesti silmapaistvamate filmiheliloojate ja nende loominguga saab tutvuda veebilehel filmmusic.ee.