25.–27. oktoobril saab Eesti Fotokunstimessil Telliskivi Loomelinnakus tutvuda fotokunstnike hiljutise loominguga ja soovi korral teoseid osta. Näitus-väljapanekut täiendavad töötoad, loengud ja giidituurid.

Foto: Renee Altrov, üks näitusel eksponeeritud fotokunstnikke

Foto: Renee Altrov, üks näitusel eksponeeritud fotokunstnikke

Eesti Fotokunstimess toimub Fotokunstnike Ühenduse Foku eestvedamisel tänavu neljandat korda.

„Fotograafia on üks kiiremini arenevaid kunstivorme kogu maailmas ja ka Eestis,” ütles Foku juhatuse liige ja fotokunstimessi projektijuht Helen Melesk. „Eesti fotokunsti tasub koguda ja messil on suurepärane võimalus sellega algust teha ning vajadusel asjatundjatelt nõu küsida.”

Fotokunstimessi põhiväljapanekus on valik 25 kunstniku teoseid. Lisaks saab vaadata ja osta kunstnike fotoraamatuid ning Tallinna Fotokuu trükiseid. Messi vältel on võimalus osaleda töötubades, giidiekskursioonidel ja loengutes.

Osalevad kunstnikud: Alan Proosa, Anna-Stina Treumund, Arne Maasik, Diana Tamane, Flo Kasearu, Helen Melesk, Helina Kõrm, Herkki Erich Merila, Ivar Veermäe, Kalev Vapper, Karel Koplimets, Krista Mölder, Kristiina Hansen, Madis Katz, Maido Juss, Paco Ulman, Paul Kuimet, Peeter Laurits, Reimo Võsa-Tangsoo, Renee Altrov, Sigrid Viir, Tanja Muravskaja, Terttu Uibopuu, Tõnu Tunnel, Triin Rebane.

Eesti Fotokunstimess on osa Tallinna Fotokuu 2013 põhiprogrammist. Festivali eestvedaja Foku eesmärgiks on arendada ja tutvustada kaamerapõhist kunsti ja visuaalkultuuri nii Eestis kui ka välismaal. Täpset sündmuste ajakava vaata siit.