Kunsti-, reklaami- ja muusikavaldkonna spetsialistidest koosnev žürii valis välja parima albumikujunduse, mille laureaat avalikustatakse Eesti Muusikaauhinnad 2014 tseremoonial. Viimati 2007. aastal välja antud kategooria žürii tööd juhib reklaamispetsialist Olav Osolin.

Aasta albumikujundus 2007: Köök - „Telegramm”

Aasta albumikujundus 2007: Köök - „Telegramm”

„Mul on hea meel, et albumikujundus on taas ellu äratatud ja olen rõõmuga kaasa löömas,” ütles žürii kokku pannud Olav Osolin. Žürii liikmed on eri valdkondadest, puutunud kokku nii muusika kui disainiga ning mitmed neist õpetavad oma eriala Eestis ja välisriikides.

„Saak ise on kirju ja peegeldabki meie praegust kirjut muusikapilti. Reklaamiinimesena usun, et hea ümbris tõstab kindlasti plaadi vastu huvi ja on seega oluline ka plaadi sisu reklaamimisel. Tundub, et vahepealsete aastatega on muusika kujunduspilt rikkalikumaks muutunud ning tööd väga eripalgelised,” mainis Osolin.

Aasta Albumikujunduse kategoorias kandideeris üle 150 muusikaalbumi. Eesti Rahvusraamatukogu muusikasaalis eile õhtul toimunud žürii töös osales üheksa spetsialisti. Aasta Albumikujunduse žüriisse kuulusid Herkki-Erich Merila, Marko Mäetamm, Siim Nestor, Rainer Olbri, Olav Osolin, Jan Tomson, Kalle Toompere, Ivar Sakk ja Helene Vetik.

Eesti Muusikaauhindade võitjad pärjatakse 30. jaanuaril 2014 Nokia Kontserdimajas. Auhinnatseremooniast teeb otseülekande TV3.

Eesti Muusikaauhinnad Facebookis.