18., 19. ja 20. juulil 2014 Salacgrivas toimuv järjekorralt kaheksas Positivus festival kuulutas välja esimese peaesineja, kelleks on 20. sajandi üks sensatsioonilisemaid elektroonika-artiste Kraftwerk.

Kraftwerk on kahtlemata olnud inspiratsiooniks paljudele tänapäeva artistidele. Olles juba 70ndatel korraldanud vägeva pop-revolutsiooni, on nad tõelised elektroonilise muusika pioneerid. Bändi kontserdid on alati väga elamuslikud: kaunilt kõlavatele lugudele ja maitsekale lavakujundusele annab viimasel ajal tooni juurde ka 3D produktsioon. Kuid bändi lavaväline iseloom jääb saladuseks – Kraftwerki alustala Ralf Hütter on alati eelistanud lasta loomingul enda eest rääkida.

Kraftwerk sai alguse 60ndate lõpus, kui Florian Schneider ja Ralf Hütter Düsseldorfis tutvusid. Meisterdades ise erinevaid rütmipille ning eksperimenteerides oma koduses Kling Klang salvestusstuudios, andis bänd 1969. aastal välja debüütalbumi. Rahvusvahelise edu tõi 74. aasta plaat Autobahn, millelt võib kuulda perfektset roki ja elektroonika kombinatsiooni.

Positivus festivalil astub Kraftwerk üles 19. juulil Lattelecomi laval.

2013. aasta Positivuse eredamad hetked videopildis:

Liitu ka Positivuse uudisvooga Facebookis.