Pärast põhjalikku tutvumist viimase paari aasta jooksul ilmunud noorte autorite loominguga valis Eesti PENi juhatus Tartu Ülikoolis õigusteadust õppiva Silvia Urgase Eesti nominendiks 2014. aasta PEN International New Voices Awardile.

Silvia Urgas. Foto: Renee Altrov

Silvia Urgas. Foto: Renee Altrov

PEN Internationali New Voices Awardi antakse välja teist aastat ja selle eesmärk on innustada alles oma loometee alguses olevaid kirjanikke. Auhind on mõeldud 18-30-aastastele kirjanikele, kelle kirjatööd on juba avaldatud, ent kellel ei ole veel raamatut ilmunud. Auhinda antakse välja teist aastat, Eesti PEN esitas nominendi esimest korda. Võitjad valib välja PEN Internationali määratud rahvusvaheline žürii ja selle suurus on 1000 dollarit. Suve lõpus avaldatakse finaali jõudnud autorite nimed ja võitja kuulutatakse välja septembri lõpus PENi 80. kongressil Biškekis, kirjutab ERRi kultuuriportaal.

Silvia Urgas oli 2012. aastal Prima Vista debüüdipreemia „Esimene Samm” laureaat. Tema loomingut on avaldatud Värskes Rõhus ja Müürilehes ning ta kirjutab muusikakriitikat Postimehele ja ERRi kultuuriportaalile.

Loe Silvia Müürilehes ilmunud teksti ning kuula teda oma luulet esitamas salvestistesarjas „Kuula luuletajat” siit.