Täna, 17. veebruaril alustab DIY klubis Helikopter uus peoseeria Eggbeater, mis hakkab Tallinnasse tooma värskeid ja huvitavaid välisartiste elektroonilise muusika maastikult. Samuti on peol alati kaasas teemakohane installatsioon, et pidulistele muusika kõrval ka visuaalset naudingut pakkuda.

Pelada. Foto: Phil Teixcyr

Pelada. Foto: Phil Teixcyr

Esimesel Eggbeateril astub lavale Montreali elektroonilise muusika skeene tõusev täht Pelada, kes sulatab enda lugudes kokku Chicago house’i, Detroiti techno ja raevukad hispaaniakeelsed vokaalid, mida fännid ja kriitikud on acid punk’iks kutsuma hakanud.

Bänd, mis koosneb vokalist Chris Vargasest ja produtsent Tobias Rochmanist, loob muusikat, kombineerides omavahel analoogsüntesaatorid, trummimasinad, sämplid ja vokaalid. Pelada on välja kasvanud Montreali kurikuulsast illegaalsete tehasereivide skeenest ning võtnud omaks sellega koos käiva vabameelse iseloomu. Selle tulemusel on nende live’ide atmosfäär elav, energiline ja võitlusvalmis.

Enne Peladat on puldis Helikopteri residendid Neozion ja Four4two ning hiljem Eesti enda põrandaalused kangelased Kersten Kõrge ja Nikolajev!

Üritus Facebookis.