Peosari Eggbeater nägi ilmavalgust 17. veebruaril 2017 Helikopteris, kui külla tuli Kanadast pärit acid punk’i duo Pelada. Sellest hetkest sündis üritus, mille eesmärk on tuua Tallinnasse värskeid ja põnevaid välisartiste elektroonilise muusika maastikult ning põimida sellega teemakohaseid installatsioone, et heli kõrval ka visuaalset naudingut pakkuda.

Ploy. Foto: press

Ploy. Foto: press

Pärast Peladat on Eggbeaterile jõudnud hollandi uue techno kunn nthng ja Berliini vokaal-techno live-improviseerijad annanan.

Helikopter on nüüdseks küll oma uksed sulgenud, aga Eggbeateri traditsioon jätkub. Sarja neljas üritus toimub 17. novembril Sveta Baaris, kus külaliseks on Londonis tegutsev noor, värske ja alati üllatav Ploy.

Ploy kõlal on kindel koht uuenduslike põrandaaluse muusika artistide seas ning ta annab jätkuvalt välja üha intrigeerivamat muusikat. 2016. aastal saabus ta skeenele oma plaadiga „Sala One Five” Hessle Audio alt ning on sellest ajast pidevas tõusujoones edasi liikunud. Tema kõige uuema EP väljalaskekuupäev langeb, muide, täpselt kokku tema Tallinna seti päevaga!

Kodukandist toetavad Nitkolajev, Evelin Rg ja Köster.