Eile, 25. veebruaril algasid Haapsalu raudteejaamas Eesti-Soome-Saksa koostööfilmi „Vehkleja” võtted. 1952. aastat kujutava mängufilmi aluseks on legendaarse Haapsalu vehkleja ning treeneri Endel Nelise elu, kelle rolli hakkab filmis mängima näitleja Märt Avandi.

Filmi lavastaja on Soome üks hinnatumaid režissööre Klaus Härö. Tema esimene täispikk mängufilm „Nähtamatu Elina” pärjati 2003. aasta Berliini filmifestivalil parima noortefilmi tiitliga. Oma viimase filmi „Kirjad isa Jaakobile” eest sai ta muuhulgas 2009. aasta Pimedate Ööde Filmifestivalil parima režissööri preemia. Klaus Härö tundlikud linateosed on saanud pea alati sooja vastuvõtu nii kriitikutelt kui ka filmivaatajatelt.

Kuigi film on inspireeritud legendaarse vehkleja ja treeneri Endel Nelise eluloost, ei ole see siiski faktidel põhinev dokumetaal, vaid filmitegijate poolt loodav fiktsioon. Filmi peaosas on Märt Avandi. Lisaks temale astuvad filmis üles Ursula Ratasepp, Hendrik Toompere, Jaak Prints, Kirill Käro, Lembit Ulfsak, Joonas Koff, Liisa Koppel, Ann-Lisett Rebane, Egert Kadastu, Elbe Reiter, Maria Klenskaja, Andres Lepik, Leida Rammo ja Tõnu Oja.

Kuivõrd filmi režissööriks on soomlane, tuleb ka lõviosa filmi rahastusest põhjanaabrite juurest – Eesti osalus filmi tootmisest on 16 protsenti 1,9 miljoni eurosest kogueelarvest. „Vehkleja” eestipoolne tootja on filmistuudio Allfilm, mis on viimasel ajal teinud filmid „Seenelkäik” ja „Mandariinid”.

Filmi eeldatav valmimisaeg on 2015. aasta alguspoolel.

Allfilmi tegemistel hoia silma peal nende kodulehe kaudu.