EKA arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarjas esineb sel neljapäeval, 28. novembril kell 18.00 Kanuti Gildi saalis Walter Nicolino.

Walter Nicolino. Foto: Inline images

Walter Nicolino. Foto: Inline images

Walter Nicolino on kiirelt kasvava ja nii Torinos, Bostonis kui Londonis tegutseva arhitektuuribüroo Carlo Ratti Associati (CRA) äripartner ja arhitekt. Käsilolevad projektid varieeruvad nii oma mõõtkava kui asukoha poolest erinevatel kontinentidel. Viimaste projektide seast leiab 1000 tsunamiohvrile mõeldud maja Sri Lankas, Londoni 2012. aasta olümpiamängude nn pilveprojekti kui 2008. aasta Zaragoza maailmanäituse digitaalse veepaviljoni, mis nimetati ajakirja Time poolt aasta parimaks leiutiseks. Täna on CRA töölaual mitmed linnaarendusprojektid nii Lähis-Idas, Venemaal kui Kesk-Ameerikas. Büroo on võitnud hulgaliselt auhindu, nende loomingut on avaldanud New York Times, Boston Globe, Der Spiegel, Discovery Channel, BBC, CNN, Corriere, Repubblica, Domus ja Abitare. Hiljuti nimetas Renzo Piano fond CRA Itaalia juhtivaks uueks bürooks, mistõttu ehitab CRA täna ka üht juurdeehitust Cavezzos Põhja-Itaalias 2012. aasta maavärinas kannatada saanud koolile.

Arhitektuuriteaduskonna loengusarja raames on Tallinnas esinenud mitmed maailmakuulsad arhitektid, teoreetikud, kriitikud ja urbanistid, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki.

Loengud on mõeldud nii arhitektuurivaldkonna tudengitele ja erialaga seotud professionaalidele, kui ka ruumikultuuri huviliste laiemale ringile. Loengud on inglise keeles ning tasuta.

Varasemaid loenguid vaata siit.