Seni Sirbi arhitektuuritoimetajana töötanud Veronika Valk, kes väljaandest ootamatult koondati, jätkab uuest aastast Anna-liisa Undi asemel Müürilehe arhitektuuri- ja linnaruumitoimetajana.

Veronika Valk. Foto: erakogu

Veronika Valk. Foto: erakogu

„Meie senine pikaaegne linnaruumitoimetaja Anna-liisa Unt, kes liitus Müürilehega 2011. aastal ja on teinud meie veergudel siiani äärmiselt tänuväärset tööd, andis juba mõnda aega tagasi teada, et tema tegemised teistel rinnetel ei võimalda tal uuest aastast samas mahus jätkata. Seetõttu ei kõhelnud me tänaste uudiste valguses hetkegi Veronika Valgu, kes on end Sirbis võimeka arhitektuuritoimetajana tõestanud, meie toimetusse tööle kutsumisel. Anna-liisa Unt, kelle eestvedamisel linnaruumiküljed Müürilehes ka alguse said, jätkab edaspidi Müürilehe kolleegiumi liikmena,” märkis Müürilehe peatoimetaja Helen Tammemäe. „Nõustun Eesti Arhitektide Liidu esimehe Peeter Pere sõnadega, et arhitektuuriteemade kajastamisel on Valk teinud suurepärast tööd,” lisas Tammemäe.

Postimehele antud usutluses märkis Pere: „Meie valdkonna kajastus on juba paar aastat olnud väga hea. Viimase aja kajastused ja süvendatud teemaartiklid olid väga olulised arhitektkonnale ja üldse laiemale kultuurihuviliste ringkonnale.” Pere nentis, et Valgu lahkumine Sirbist pole arhitektidele mingil juhul hea uudis. „Veronika on ju teada-tuntud aktiivne inimene, laia silmaringiga ja praegu välismaal doktorantuuris. Väga-väga entusiastlik ja igatepidi tänapäeva arhitektuuri, kunsti- ja kultuurieluga kursis olev inimene, teoreetiliste mõtete ja uute suundadega,” iseloomustas ta Valku.

Müürileht avaldab lootust, et arhitektuurtoimetaja töökoha koondamisest hoolimata jätkab ka Sirp edaspidi siiski arhitektuuriteemaliste käsitluste avaldamist.

Toimetas Maarja Pärtna.