Täna, 14. jaanuaril toimub neljandat korda EKA Design Showcase ehk EKA Disaini- ja ettevõtluspäev, mis toob avalikkuse ette EKA tudengite viimase aasta parimad koostööprojektid ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonidega. Kokku tutvustatakse viitteist värsket koostööprojekti meditsiinist moodulmajadeni ja jalatsitest jalgrattariieteni. 

Kell 14 algavat sündmust kannab üle EKA TV ning samuti on võimalik toimuvat jälgida Facebook Live’is.

Disaini- ja ettevõtluspäeva juhatab sisse EKA rektor Mart Kalm, kelle järel kõneleb tervishoiu ja disaini suhtest Teadus- ja arendusteenistuse spetsialist PERHis, Siiri Heinaru. Koostööprojektide esitlusi modereerib EKA Disainiteaduskonna dekaan Kristjan Mändmaa.

Esitletakse tootearendus- ja materjaliuuringut brändile KIRA; Hackathoni käigus elektrilisele tõukerattale Tuul tudengite poolt loodud lisavarustuse ideid; rattariiete kujundust kohalikule rattarõivaste brändile moomoo; muutmoodulmajasid ehk Etnika moodulbangalot, modulaarset Eesti maamaja ja modulaarset kortermaja; võrktehnoloogial põhinevat inhalaatorit lastele ja korduvkasutatava pakendi kontseptsiooni.

Järgmine fookus on EKA ja TalTechi ühisõppekava Disaini ja tehnoloogia tuleviku projektidel, mida modereerib Martin Pärn.

Esitletakse ülekaaluga võitlevate patsientide teenuseplatvormi BAST, mis valmistab ette ja võimestab neid oma elu teisendavaks üleminekuks; artriidihaigete võrgustikku KOOS, mis aitab neil leida kroonilise valuga toime tulemiseks parimaid strateegiaid; kaasahaaravat digitaalset mängu VÄGI, mis aitab kardioloogia patsientidel monitoorida oma füüsilist aktiivsust ja parandada südame seisundit läbi terve rehabilitatsiooni teekonna; süsteemi Unoloop, mis propageerib pakendivaba tarbimist, toetades samas minimalistlikku elustiili jpm.

Rohkem infot leiad EKA kodulehelt