Estonian Fashion Festival 2021 disainerite konkurss on ametlikult alanud ja ootab kandideerima noordisainereid üle Eesti ning Baltikumi.

Annika Kiidroni looming. Foto: EFF

Neljandat aastat järjest toimuv moefestival ühendab endas kolme moeetendust, milleks on Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antoniuse moeetendus.

9.-11. juunil Tartus aset leidvale Estonian Fashion Festival 2021 disainerite konkursile oodatakse kandideerima kõiki moedisainereid, kes on loonud enda nime alt vähemalt ühe, kuid mitte rohkem kui kümme kollektsiooni.

Tartu linna, Tartu Loomemajanduskeskuse, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Kõrgema Kunstikooli Pallas koostööna toimuvale moesündmusele on oodatud osa võtma disainerid üle Eesti.

Kuigi Effi eesmärk on pakkuda kõikidele alustavatele moedisaineritele platvormi oma loomingu esitlemiseks, valitakse iga aasta välja ka võitja, kellele antakse võimalus osaleda mõnel rahvusvahelisel võistlusel. 2020. aasta võitja Annika Kiidron-Roometsa meesterõivaste kollektsioon tõi võidud ka ERKI moeshow’l ja mainekal Premiere Vision-Paris NextGen võistlusel Pariisis.

Tartu linna partnerorganisatsioonid pakuvad lisaks moeharidusele ka mitmeid praktilisi töötubasid ja moeseminare, mis on suunatud just alustavale moedisainerile oma ekspordipotensiaali tõstmiseks. Sündmus aitab ühtlasi hoogustada kaubanduskoostööd Riia ja Vilniusega, mis on jätkuvalt olulised turud siinsetele kohalikele disaineritele.

Kandideerimine on avatud veebiküljel fashionfestival.ee.