Ekke Västriku elektroonilise muusika sooloprojekti esimene täispikk album „Chasm” on väärikalt vinüülplaadile pressitud ning 16. märtsil toimuvad Tallinnas MIMstuudios ja 17. märtsil Tartus Arhiivis plaadi live-esitluskontserdid.

ekke. Foto: Evert Palmets (Rada7.ee)

ekke. Foto: Evert Palmets (Rada7.ee)

ekke on Ekke Västriku elektroonilise muusika projekt, milles segunevad glitch, putukalikud mikrobiidid, basstrumm, tumedad drone’id ja nostalgilised analoogsüntesaatorite helid. Muusika loomisel on peamiseks instrumendiks olnud modulaarsüntesaator ning leidub ka helidisaini ja field recording‘ut. ekke debüütplaadi „Chasm” andis välja väike, aga mainekas USA plaadifirma Detroit Underground.

Mõlemas linnas astub lisaks ekkele üles ka Toomas Savi modulaarsüntesaatori projekt Motobor. Motobor on kohaliku modulaarsüntesaatorite ehitajate kogukonna eestvedaja Toomas Savi tantsulise muusika projekt, millel on kõlaliselt kõige otsesem seos acid techno‘ga.

Ruumilisust lisab ja saalid teeb kauniks VJ Alyona Movko, kelle käekirja suurepärast näidet näeb äsja ilmunud muusikavideos ekke loole „once when…”. Tallinnas vastutab plaadimänguga muusikalise heaolu eest DJ Painkiller, Tartus Paul Sild ja Helena Läks.

Tallinna ürituse leiad Facebookist siit ja Tartu esitluskontserdiga saad liituda siin.