Neljapäeval, 5. aprillil kostab EKKMi Kohvikus toimuval üritusel Kasettonaito muusika ainult kassetidelt – mängitakse elektroonilist tantsumuusikat, drone’i, neo-klassikat, muusikat Aafrikast ja Aasiast ning kõikvõimalikke hulle leide. Visuaalid tulevad seejuures muidugi VHSidelt.

Tsantseri debüütkassett „Tot Nodig”

Tsantseri debüütkassett „Tot Nodig”

Ürituse korraldaja Mihkel Kleisi sõnul tekkis カセットナイト(Kasettonaito) mõte soovist leida rohkem kasutust kõigile neile kassettidele, mis tal viimaste aastate jooksul riiulile kogunenud on.

„Tegelikult ei ole kassett DJ jaoks kõige mugavam variant. Ta on üsna kohmakas ja tõenäoliselt tulevad need setid üsna amatöörlikud, mis võib olla omamoodi võluv ja naljakas. Kassetti on ju palju tülikam eelkuulata ja õiget kohta leida kui vinüülil, CDl või digitaalsel failil. Nii et see saab olema nagu väike katsumus,” kommenteerib Kleis.

Üritusel tutvustab oma kassetil ilmuvat debüütalbumit „Tot Nodig” Eleonora Šljanda, artistinimega Tsantser. Rootsist sõidab külla Maria w Horn, kaasas kassetid Stockholmi kohaliku eksperimentaalmuusika kogukonnast, ning lisaks on oma kollektsioonidega platsis Siim Nestor, Raul Saaremets ja Mihkel Kleis ise.

Üritus Facebookis.