EKKMis avatakse reedel 1. novembril hooaja viimane näitus „Tiira-taara, tuia-taia, pimesikk tuli meie majja”.

Näituse reklaamplakat. Disainer: Ott Metusala

Näituse reklaamplakat. Disainer: Ott Metusala

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse tiimi (Kaarin Kivirähk, Marika Agu, Sten Ojavee, Maria Arusoo) ühiselt kureeritud näitus „Tiira-taara, tuia-taia, pimesikk tuli meie majja” räägib õõvast ja lootusetusest. See peegeldab enesehävituslikku olukorda, kus inimeste enda loodu on pöördumas üha jõulisemalt meie vastu. Koos näitusel osalevate kunstnikega luuakse teekond, mis on juhitud teadmatusest eelseisva suhtes.

Näitus jaguneb EKKMi, linnaruumi ja ürituste programmi vahel. EKKMis eksponeeritavate teoste hulgas on täiesti uusi töid (Jussi Kivi), varem Eestis mitte näidatud töid (Ivana Bašić, Pakui Hardware, Jussi Kivi, Johanna Maria Parv, Emilija Škarnulytė), aga ka teoseid, mis on valminud mõneks varasemaks näituseks, kuid millele on näitusel antud uus kontekst ja tähendus (Anu Juurak, Peeter Ulas, Hanna Samoson).

Andra Aaloe, Aet Ader, Flo Kasearu, Kaarel Künnap ja Grete Soosalu, „O”, 2011. Tekstiil, ∅ 5m

Andra Aaloe, Aet Ader, Flo Kasearu, Kaarel Künnap ja Grete Soosalu, „O”, 2011. Tekstiil, ∅ 5m

Linnaruumis saab näha Brit Pavelsoni ja Sissela Jenseni animeeritud fotokollaaži Exploreri ärihoone ekraanil (Kai 1), kollektiivi Aaloe-Ader-Flo-Künnap-Soosalu teost „O” erinevates paikades Tallinnas ning Raul Kelleri installatsiooni „Tütarlaps kloaagis” EKKMi ees kanalisatsiooniluugis.

Kes loodab sügiskaamosele vasturohtu siis sellel tuleb pettuda, sest mingit helget kunstpäikest EKKMis ei eksponeerita. Pimesiku kujund võtab erinevaid vorme – musta pallina, lahkamislaua või läbiroostetanud liumäe näol. Liigutakse maa-alustes käikudes ja teritatakse silma varjusoleva suunas.

Näitus jääb avatuks 15. detsembrini.