Sel reedel, 3. augustil toimub EKKMi Kohvikus ambientʼi, eksperimentaalselt ja kaasaegset klassikalist muusikat, performanceʼeid, kohaspetsiifilisi heliinstallatsioone ning DJ-sette koondav üritus „Under the Rose”.

Antibody Corporation. Foto: press

DJ-setiga astub üles Austraaliast pärit Nico Niquo, kelle muusika moonutab läbi ambientʼi prisma, footworkʼi, jungleʼit ja grimeʼi.

Eksperimentaalse muusika kontserdiga astub üles USA duo Usufruct, kes, nagu paljud teised eksperimentaalmuusikud, improviseerivad erinevate instrumentidega (flööt, klarnet jt) ja moonutavad saadud helisid digitaalselt, kuid nende hoolikalt loodud helid ja rafineeritud kompositsioonivad sisenevad samaaegselt ka kaasaegse klassikalise muusika maailma, mille vahepeale loetakse luulet.

Neile lisaks saab publik osa Malle Maltise erinevate rahvaste keeltest, traditsioonidest ja loodusest ning eksperimentalsest muusikast ja digitaalsest helitöötlusest inspireeritud kontserdist.

Õhtu performance-osa eest vastutab Antibody Corporation USAst, kelle etteaste „LASH ####” on konstrueeritud keelest ja liikumisest. Autoriteks on USAst pärit April Lynn ja Adam Rose, kes keskenduvad keha ja vaimu integreeritusele ning kasutavad oma etendustes muusikat, liikumist ning nii väljamõeldud kui ka päris keelt.

Lisaks näeb ja kuuleb üritusel interdistsiplinaarse kunstniku Paul Beaudoini heliinstallatsiooni „As If You Are My Last Breath” ning Hollandis resideeriva duo Whitespace helimaastikke.

Üritus kulmineerub klubiõhtuga, kus astuvad üles m.m.rty, Anni Nöps ja Skyler.

Samal õhtul avatakse EKKMis ka Ekaterina Shcherbakova kureeritud näitus „1 iJ”.

Üritus Facebookis.