23. märtsil toimub Tartus Genialistide klubis loeng-kontsert EksperiMentaalPühapäev, mis keskendub radikaalse helikeele ja luulelisuse sümbioosile. Järje saab esimest korda jaanuaris peetud loeng Frank Zappast ning lavale astuvad välisriikide bändid Hippie Diktat ja Frogbelly and Symphony.

Hippie Diktat

Hippie Diktat

Sündmuse korraldaja Tony Tonni sõnul oli tagasiside jaanuaris toimunud esimesele Zappa loeng-peole julgustav. Arvestades teema mastaapsust, soovitati sündmuse jätkamist sarjana. Samuti – need, kes poole ööni Zappat nautisid, panid imeks, et taolise muusikaga õhtut varem korraldatud pole. „Olen põnevil, kuna saame seekord kaasata elava muusika. Kui Hippie Diktat paneb „i”-le täpi, seilates kohati metal-jazz’i lainetel, siis enne neid esineb indie-roki lüürilisemat poolt esindav, kuid samuti eksperimenteeriv Frogbelly and Symphony,” ütles Tonni.

EksperiMentaalPühapäev algab Avo Raubi loenguga Frank Zappast. Seekord on vaatluse all tema mõjutajad ning Zappa kui helilooja ja interpreet. Üritusel üles astuva Frogbelly and Symphony juured on ühte otsa pidi USAs Brooklynis ja teistpidi UKs Sheffieldis. Kuulaja südamesse rajab teed muusika, kus ühinevad postpungi, müraroki ja indie mõjutused, mida rikastavad aegumatu luule ning teatav teatraalsus. Bändi debüütalbum „the EYE” valmis koostöös produtsent Martin Bisiga, kes on aidanud kujundada muuhulgas Swansi, Dresden Dollsi, Sonic Youthi, John Zorni ja Brian Eno kõlamaastikke. Koostöö Bisiga jätkub ning tänaseks on valminud uut materjali, millest osa kantakse ette ka Tartus.

Teise live-esineja, prantsuse jazzcore-trio Hippie Diktati muusikas on äratuntav radikaalsus ja toores jõud. Helimassiive plahvatuslike müraimprovisatsioonidega segades on nad Euroopa kontserdisaalides pakkunud oma muusikat juba kolm aastat. Märtsikuisel Põhja-Euroopa turneel annab ansambel kokku 25 kontserti.

Eksperimentaalmuusikale pühendatud pühapäevaõhtu algab Genialistide klubis kell 17.00. Lisaks loengule ja bändidele sisustab pauside ajal õhtut plaadimuusikaga DJ Helmut Kool.

Frogbelly & Symphony kontserdid toimuvad lisaks 25. märtsil Von Krahli Baaris, kus üles astuvad ka Ouu (EE) ja Woodmiller (FI), ning 27. märtsil Pärnus kohvik-klubis Fookus, kus esineb ka Woodmiller.

Ürituse lehekülg Facebookis