15. märtsi õhtul toimub Tartus Genialistide Klubis eksperimentaalsemale helipildile keskendunud muusikasündmus Luuperifestival.

Luuperifestivali peaesineja Lau Nau ehk Laura Naukkarinen. Foto: Laura Naukkarinen

Luuperifestivali peaesineja Lau Nau ehk Laura Naukkarinen. Foto: Laura Naukkarinen

Nagu ütleb ürituse nimigi, kogunevad esimest korda toimuva Luuperifestivali ajaks Genialistide Klubi lavale eelkõige need rahvusvahelised ning kodumaised muusikud, kes tunnevad piiritut kiindumust luuperite kui instrumentide vastu ning loovad seeläbi vahetuid helimaastikke, mida võib-olla enam kunagi kuulma ei juhtuta.
Esimese Luuperifestivali peaesinejaks on Soomest pärit hinnatud eksperimentaal- ja folkmuusik Laura Naukkarinen, kes peitub artistinime LAU NAU taha. LAU NAU debüütplaati „Kuutarha” on kiidetud sellistes väljaannetes nagu Pitchfork ja Dusted ning ajakiri The Wire valis selle 2005. aasta TOP 50 parima albumi hulka. Lisaks mainiti LAU NAU Philadelphias toimunud esinemine ära teemas „60 kontserti, mis raputasid maailma”.

Eesti artistidest astuvad festivalil üles kohalikul muusikaskeenel rohkelt kiidusõnu pälvinud ning eksperimentaalset folk-poppi viljelev Pastacas, ambientset akustilis-elektroonilist folkmuusikat mängiv Epifolium, kes leiab suure osa oma muusikalise materjali ainesest eesti rahvalauludest, ning Kaido Kirikmäe, kes esitab oma muusikat kontsertidel 100% reaalajas, luues kohapeal luuperi ning analoogaparaatide abiga massiivseid rafineerimata helilaineid.