28.—31. mail toimub Barcelonas paljude eestlastegi poolt külastatud ja armastatud muusikafestival Primavera, mille tänavusest esinejatenimekirjast leiame ka ühe Läti ja kolm Eesti artisti.

Sander Mölder. Foto: Renee Altrov

Sander Mölder. Foto: Renee Altrov

Baltikumi muusikaplatvormi The Baltic Scene’i ja Läti raadiokanali Pieci.lv esitletud artistid Tenfold Rabbit, Sander Mölder, Firejosé ja Niklavz (LV) esinevad kõik kahe kontserdiga 29. märtsil. See on esimene kord, kui sel maailmakuulsal linnafestivalil astuvad üles artistid Baltikumist.

Paralleelselt muusikafestivaliga toimub ka rahvusvahelisele muusikatööstusele suunatud konverentsiprogramm Primavera Pro, mille seminariprogrammis on see aasta ka paneel Baltikumist kui uuest ja põnevast muusikaturust.

„Primaveral käib iga-aastaselt sadu tuhandeid inimesi ja mul on väga hea meel, et sellise kaliibriga festival tunneb huvi vähemtuntud piirkonna artistide vastu. Muusikutele on see kindlasti suurepärane hüppelaud. Lisaks neile saab tähelepanu ka Baltikumi muusikaturg üldiselt — Primaveraga paralleelselt toimuv Primavera Pro tööstusfestival on otsustanud võõrustada ka Balti riikide muusikaturgu tutvustavat konverentsipaneeli,” kommenteeris The Baltic Scene’i eestvedaja Natalie Mets.

Primavera artistide ja programmi kohta vaata lähemalt festivali veebilehelt.