Homme, 10. mail ilmuvad Tallinna Teletorni taevatasandile Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala tudengite ebamaised vormid, mis materialiseerusid moekunstniku Liisi Eesmaa juhendatud kursusel.

„Ebamaine". Foto: Riina Varol

„Ebamaine". Foto: Riina Varol

„Minu eesmärgiks oli tudengeid inspireerida ja julgustada mõtlema väljaspool selle maailma piire. Ma soovisin, et nad hullaksid ideedega ja katsetaksid materjalidega ning ehitaksid objekte, millel pole praktilise maailmaga midagi pistmist. See on noorte moeloojate kiire spurt utoopiasse vahetult enne praktilise moedisaini maailma sukeldumist,” selgitab Liisi Eesmaa ülesande püstitust.

Näitus „Ebamaine” on post-apokalüptiline maailm, kus kohtuvad eksperimentaalsed materjalid, tumedad fantaasiad, sõjakad vormid, küber-punk ja igatsus kosmose ning igavese elu järele. Kaksteist EKA moetudengit ja kaks intesiivset nädalat koolimajas sadade meetrite plastiktorude- ja jäätmetega unetuna vääneldes – sündiski robustsest ja jonnakast algmaterjalist läbi metamorfoosi voolujooneline ja utoopiline moelooming, mis kombib piire ja väänab standardeid.

Liisi Eesmaa kursus on jätk moedisaini osakonna vormikatsetuste seerias, kus tudengitel on võimalus sirutada oma fantaasia piire ebatraditsioonilistes materjalides. Varasemalt on Marit Ilisoni juhendamisel toimunud ideevormi kursused nii puidu, paberi, taaskasutustekstiili jm materjalidega. „Ebamaine” on teine moedisaini eksperimentaalvormi näitus Teletornis.

Näitus jääb avatuks 5. juunini. Loe lisa Teletorni kodulehelt ja liitu üritusega Facebookis.