22. mail toimus Tallinnas Erinevate Tubade Klubis Liisi Eesmaa kollektsiooni „Hüperborea” esitlus. Sündmus oli juba glamuurne juba esimesest uksest peale, kui taimeväätidega kaetud sissekäigust läbiastujaile pakuti Ekselence’i jäätist ja Famous Grouse’i signatuurkokteili, seda muidugi pärast palvet vahetada tänavakingad susside vastu.

Foto: Patrik Tamm

Foto: Patrik Tamm

„Hüperborea” kogemus oli kui viivupikkune sähvatus paradiisist. Etendus ise kestis vaid pool tundi, enne mida võisid vaatajad imetleda tiiservideot (autor Madis Ligema) lopsaka floora keskel viibivaist kelmikatest oranžides kleitides neidudest, kes kandsid seekordsele kollektsioonile iseloomulikke 3D-prinditud nokamütse ja kübaraid.

Hüperborealased kandsid ookeanitoonidest päikeseloojanguvärvideni sujuvalt üle minevaid plisseeritud kleite ja pükskostüüme, mille oli Liisi Eesmaa loonud kuni prindikanga ornamentideni. Helesinised mustrilised rõivad valgetest filigraansetest põimikutest koosnevate peakatete ja prillidega vahetusid iga järgmise modelli seljas üha enam ühetooniliste soojades toonides siidkleitideni ning sealt edasi tõusis pilk justkui päiksesse, kui oranž hommikupuna asendus igavikulise valge-kuldse pimestava lummaga, kust vahelt sähvis muusa säär või selg.

Pärast kollekstiooni esitlemist jätkus ETKs pidu, kus tähistati nii „Hüperboread” kui Liisi Eesmaa sünnipäeva. Palju õnne, Liisi!

Fotod: Patrik Tamm