Täna ja homme, 8. ja 9. novembri õhtul korraldab Elektriteater Tartus Lux filmipäevi, kus linastuvad prantsuse film „120 lööki minutis” ja saksa film „Western”. Sissepääs mõlemale seansile on tasuta.

Kaaader filmist „120 lööki minutis”

Kaaader filmist „120 lööki minutis”

Lux filmipäevad toovad ekraanile Euroopa Parlamendi filmiauhinnale LUX kandideerivad linateosed. Tegemist on ainulaadse võimalusega näha suurelt ekraanilt ja eestikeelsete subtiitritega kvaliteetseid Euroopa filme, mis muidu meie kinoekraanidele ei jõuaks. Filmivaatamisele järgnevad otseülekanded vestlustest filmitegijatega, mida kantakse samaaegselt üle erinevates kinodes Euroopas.

Täna, 8. novembri õhtul linastub tänavu Cannes’i filmifestivali Grand Prix võitnud „120 lööki minutis”, mis viib vaataja 1990ndate alguse Pariisi AIDSi-aktivistide maailma. Film kandideerib ka Euroopa filmiauhindadel ning on Prantsusmaa kandidaat parima võõrkeelse filmi Oscarile.

Neljapäeval, 9. novembri õhtul jõuab hõbeekraanile tasaselt hõõguv „Western”, mis räägib loo saksa ehitustöölistest, kes saadetakse objektile Bulgaaria külakesse. Metsiku Lääne vaimus kohtuvad siin ida ja lääs ning kultuuride kokkupõrge kasvab mõtlemapanevaks konfliktiks.

Filmiauhind LUX asutati 2007. aastal. Seda annab igal aastal välja Euroopa Parlament, eesmärgiga edendada Euroopa filmide levitamist kogu Euroopas ja ärgitada üleeuroopalist mõttevahetust ühiskonna jaoks olulistel teemadel. Varasematel aastatel on LUX auhinna pälvinud näiteks sellised linateosed nagu „Toni Erdmann”, „Mustang” ja „Ida”.

Filmid linastuvad Tartu Ülikooli kirikus aadressil Jakobi 1.

Lisainfot leiad Elektriteatri kodulehelt.