Oligi aeg, et Riia ühe korraliku elektroonilise muusika festivaliga lagedale tuleks. Selle koha täidab sel nädalavahetusel, 26.–28. maini toimuv UNDER Festival, kus astuvad DJ-settide ja live-etteastetega üles nii Läti kohalikud tegijad kui elektroonilise muusika maailmanimed.

Mujuice. Foto: press

Mujuice. Foto: press

UNDER Festivali eesmärgiks on edendada underground liikumist, mis Riias kunagi elujõuliselt õitses, kuid aastate jooksul pigem tagaplaanile on jäänud.

Ida-Euroopasse jõudis reivikultuur 90ndate alguses. Pärast Berliini müüri langemist kandusid lääne mõttevoolud endistesse idabloki riikidesse, tuues endaga kaasa nii uut muusikat kui kunsti. Lätlased on saanud juba pikka aega uhkustada vinüülitehasega, sellega, et lätlane Hardijs Lediņš oli Nõukogude esimene DJ ning väidetavalt on Lätist pärit ka Nõukogude üks esimesi vinüüle mängivaid DJsid Jānis Krauklis. Kõik need faktorid aitasid kaasa reivikultuuri tekkimisele ning haarasid mitmeid erinevaid kogukondi. See märkis uutmoodi underground’i sündi, mis oli mõeldud kõigile, olenemata nende klassist, soost või seksuaalsusest.

UNDER Festival ongi ellu kutsutud, et neid mineviku meeleolusid taaselustada, kohalikku ööelu mitmekesistada ja edendada ning siduda seda evolutsiooniga, mille elektroonilise muusika kultuur vahepeal läbi on teinud.

Sellele missioonile aitavad kaasa mitmed festivalil üles astuvad tegijad nagu Vatican Shadow, Kasper Bjørke, Christian Löffler, Blanck Mass, Dasha Rush, Luigi Tozzi, Voiski, Cassegrain, Mujuice jpt., kui ka kohalikud nimed nagu Kodek, Oriola 701, Ksenia Kamikaza, Malork jne.

Vaata lisaks UNDER Festivali kodulehelt.