Aastal 2015 Eesti Muusikaauhindade jagamisel „Aasta rockalbumi” auhinna võitnud Elephants From Neptune siirdus sel nädalal Euroopa turneele, mille kulminatsiooniks saab olema 10. oktoobril uuenenud Rock Cafés toimuv bändi seni suurim soolokontsert.

Elephants From Neptune

Elephants From Neptune

„Peagi on möödas aasta meie teise plaadi „Pressure & Pleasure” ilmumisest ning see tundub olevat õige hetk korraldada üks suur kontsert kõigile, kes meile sel perioodil kaasa elanud on. Paneme rõhku eriti võimsale valgusele ning helile. Kuna me pole varem nii suures kohas soolokontserti andnud, on panused kõrged ja allahindlust me ei tee,” lubab bändi ninamees Robert Linna.

Käesoleva aasta jooksul on bänd andnud kontserte lisaks Eestile ka Soomes, Lätis, Leedus, Venemaal, Valgevenes, Tšehhis, Hollandis, Itaalias ning Ungaris. Uue tuuriga lisatakse riikide nimistusse ka Austria, Slovakkia ja Poola. Austria ja Slovakkia kontserdid toimuvad Waves Vienna festivali raames, koostöös Music Estoniaga.

„Läheme enda esimesele pikemale ja tõsisele tuurile, mis on jällegi uus kogemus ja aitab meil poistest meesteks saada. Tuurilt saadud kogemused, elamused ja tarkused paneme ühte suurde ja võimsasse õhtusse,” lisab trummar Jon Mikiver.

Rock Cafés 10. oktoobril toimuva kontserdi erikülaline on Läti bänd Triana Park, kes andis suvel väga menuka kontserdi Põlvamaal, Intsikurmu Festivalil. 2014. aastal ilmus bändi EP, mille produtsendiks oli Ago Teppand ning kelle käe all valmis ka Elephants From Neptune’i album „Pressure & Pleasure”.

10. oktoobril toimuva kontserdi piletid on müügil nii Piletilevis kui ka Hooandja keskkonnas. Kontsert on vanusepiiranguta.