8. märtsil jõuab Endla teatris Kalju Komissarovi lavastuses lavale Mart Kivastiku näidend „Vares”, mille nimiosas on Indrek Taalmaa.

„Vares” on groteski ja trilleri piirimaadel balansseeriv müsteerium, mis toetub suuresti tõsielulisele ainesele. Loo nimitegelane Johannes Vares (1889-1946), lennuka kunstnikunimega Barbarus, oli Pärnu arst ja eksperimenteerimisjanuline poeet. 1940. aastal sai temast koos Johannes Semperi, Johannes Lauristini, Nigol Andreseni ja teistega üks esimesi kommunistide kaastöölisi, kes valitsusliikmetena soostusid koheselt kõigi Stalini ränkade direktiividega.

Mastaapse ajaloodraama dekoratsioonideks on Eesti vabariik ja selle hale lõpp, mis purustas inimestes kõik lootused vabale rahvale ja riigile; ENSV sünd ja algusaastad, millega kaasnes repressioonide laine; ning lõpuks Johannes Varese mõistatuslik surm. Oli see enesetapp või võimu arveteõiendamine, ei tea tänaseni täpselt keegi.

Teistes osades mängivad Karin Tammaru, Triin Lepik, Carmen Mikiver, Ireen Kennik, Priit Loog, Sepo Seeman, Ago Anderson, Lauri Kink, Ahti Puudersell, Enn Keerd ja Arvi Hallik (külalisena).

Etendused toimuvad kevadhooajal Endla teatris 8., 13. ning 29. märtsil, 4., 12. ja 16. aprillil ja 17. mail.

Tutvu ka Endla teatri ülejäänud mängukavaga.