New Yorgi alternatiivse tantsumuusika kogukonna koostatud „Physically Sick 2” on motivatsiooni poolest poliitiliselt laetud digireliis, mille heategevuslik eesmärk on koguda raha Ameerika õigussüsteemi hammasrataste vahele jäänud isikutele.

Kogumikul on päris mitu tuntud artisti, nagu Varg, Anthony Parasole, Matrixxman, Laurel Halo, Si Begg jt, aga põhirõhk tundub olevat uutel ja vähem tuntud tegijatel. Stiililiselt on kogumik väga laiaulatuslik – esindatud on hiphop, ambient, footwork, house, techno ja eksperimentaalse elektroonilise muusika kõik erinevad tahud. Massiivse, üle kolme tunni kestva materjali hulgast peaks igaüks leidma midagi, mis kõnetab. Minu lemmikuteks kujunesid õhulise tundega Cieli „Terracotta” ja vanakoolilikult reivilik Lady Blacktronica „Crazy Bantu Boy”.

Jääb mulje, et enamik artiste on loovutanud projekti tarbeks enda sahtlis hoiul olnud lood, mida nad muidu ei avaldaks või mida nad hoiaks mõne eriti undergroundʼi kassetireliisi jaoks. Julge helidega katsetamine kumab eriti läbi sellistes lugudes nagu Embaci glitchʼilik „Walk On May 5th” või Elysia Cramptoni murtud rütmidega „Oscollo”.

Kogumikuna see erinev kompott aga toimib. Plaadifirma Allergy Season on stiilivaba ja annab artistidele võimaluse vabalt eksperimenteerida, edasi areneda ja oma kõige veidramad produktsioonid avalikkuse ette tuua.

Kuula lisaks Bandcampist.