24. mail kogunes Kalevi Sprodihalli tuhatkond moe- ja kultuurihuvilist, et nautida noorte moeloojate värsket loomingut. ERKI Moeshow peapreemia pälvis ülekaalukalt Eesti Kunstiakadeemia esimese kursuse tudeng Anja Yelizaryeva kollektsiooniga „The Fear Generation”.

Anja Yelizaryeva hoiab õhus ERKI võidutrofeed. Foto: Vladimir Ljadov

Anja Yelizaryeva hoiab õhus ERKI võidutrofeed. Foto: Vladimir Ljadov

Võistlushõngu täis Kalevi Sporidihallis sai näha erinevaid kollektsioone nii Eestist, Ukrainast ning Saksamaalt. Samuti sai vaadata BFMi tudengite ja kollektsioonide autorite koostööl loodud videoid. Varasemast rohkem sai tänavu näha meestele mõeldud kollektsioone.

ERKI Moeshow peapreemia pälvis ülekaalukalt Eesti Kunstiakadeemia esimese kursuse tudeng Anja Yelizaryeva kollektsiooniga „The Fear Generation”. Žüriisse kuulusid Vilve Hunt, Tanel Veerne, Kiril Safnov, Liisi Eesmaa ning Kristjan Lorentson. Moelooja Liisi Eesmaa sõnul võlus võitja puhul toorus ja värskus: „See uus vorm, mis žüriid kuidagi paelus, mingisugune lihtne *coolness *seal oli. Väga lahedalt stiliseeritud ja kõik elemendid olid nagu paigas.”. Konkursi üldist taset kommenteerides märkis žürii, et soovib tulevikus näha aga veel rohkem eksperimenteerimist ning hullust.

Noorte moeloojate loomingut saab lähemalt näha, katsuda ning huvi korral ka osta juba tuleval laupäeval Kristiine Keskuse aatriumis asetsevas ERKI Moeshow pop-up-poes PUP.