„TASE 14” laotab Eesti Arhitektuurimuuseumi kolmele korrusele üle 70 arhitektuuri-, disaini-, vabade kunstide ja kunstikultuuri teaduskonna vastse lõpetaja magistritöö. Näituse avamisel 30. mail kell 17.00 avalikustatakse tänavuse noore kunstniku preemia võitja. Preemiaga tunnustatakse BA ja MA taseme lõpetajaid, kelle senine looming annab enim alust arvata, et tegu on Eesti kunsti märkimisväärseid ideid või lähenemisnurki lisavate noorte autoritega.

Teist aastat järjest toimub Eesti Kunstiakadeemia magistritööde näitus Eesti Arhitektuurimuuseumis, kus on aset leidnud ka kunagised diplominäitused. Lõputöö esitlemine muuseumi ruumides annab noortele kunstnikele väärtusliku kogemuse, tutvustades sealjuures laiemale avalikkusele uusi lootustandvaid kunstnikke, arhitekte, disainereid ja teadlasi.

Mis suunas liigub kaasaegne kunst ja uued akadeemia lõpetajad? Need ja paljud teised küsimused kerkivad esile magistritööde näitust vaadates. Erinevates meediumites esitletavad lõputööd on akadeemia seinte vahelt väljudes valmis kriitikaks ja rakenduseks.

„TASE 14” magistritööde näituse jooksul leiavad Rotermanni Soolalaos aset lõputööde avalikud kaitsmised. Lisaks on kõik huvilised oodatud 5. juunil kell 10.00 osalema paneeldiskussioonis „Elu peale EKAt – müüdid ja tegelikkus”.

„TASE” on Eesti Kunstiakadeemia üliõpilas- ja magistritööde näitused, avalikud kaitsmised, avatud loengud, linnalised sekkumised, üliõpilaste omaalgatuslikud projektid ja ERKI Moeshow.

Lisaks „TASE 14” kesksele näitusele Rotermanni Soolalaos toimub maist juunini hulk teisi lõputööde väljapanekuid, lõpetajate isiknäituseid, etendusi ja ERKI moeshow, millega EKA püüab kinnistada kaasaegse kunsti, disaini ja arhitektuuri kohta ühiskondlikus mälus.

Näitus on avatud ajavahemikul 31. mai – 13. juuni iga päev kell 11.00–18.00.

Info näituste ja kaitsmiste kohta täieneb iga päev veebilehel artun.ee/tase.