16. oktoobril jõuab Kanuti Gildi SAALis lavale rahvusvaheliselt ühe tuntuma eesti kaasaegse tantsu koreograafi Mart Kangro uus soololavastus „waiting for tomorrow” („homset oodates”).

Mart Kangro „waiting for tomorrow”. Foto: Tarvo Varres

Mart Kangro „waiting for tomorrow”. Foto: Tarvo Varres

Vastusena oma eelmisele soolole „Can’t Get No/Satisfaction”, mille keskmes oli autor oma loomingulises ebakindluses, vahetas Mart Kangro nüüd poolt. Asetades end publiku rolli, sukeldub ta oma ihade ja ootuste allhoovustesse pealtvaatajana. Ta üritab mõista, miks nii sageli on tema ootused kantud igatsusest millegi üleva järele. Kuivõrd tungiv vajadus kogeda emotsionaalselt midagi erilist mõjutab vaatajana tema taju ja kriitikameelt ning kuivõrd haavatavaks ta muutub selles pidevas näljaseisundis.

Oma uues soolos „waiting for tomorrow” keskendub ta sentimentaalsuse ja paatose mõjumehhanismidele ja nende ekspluateerimisele teatris. Kuidas kaastundele ja empaatiale rõhumine draama koostisosana aitab värvida etendust. Millal banaalne muutub ilusaks. Millal tavaline mõjub erilisena. Millal ülepakutud on tõesti ülepakutud…

Mart Kangro on Tallinnas elav tantsija ja koreograaf. Peale Eesti Rahvusballetist lahkumist on ta keskendunud omaenda koreograafilistele töödele, mille fookuseks on liikumise detailid ja selgus. Ta jätkab koostööd kunstnikega nagu Thomas Lehmen, Christina Ciupke, Eesti muusiku ja heliartisti Taavi Kerikmäega ning grupiga Ansambel U.

Esietendus: 16.10, etendused 18., 21., 22. ja 23.10 kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20, Tallinn).
Etendused: 16.10 ja 18.10 toimuvad inglise keeles ning etendused 21., 22. ja 23.10
eesti keeles.
18. oktoobri etendusele järgneb vestlus kunstnikuga, vestlus toimub inglise keeles.
Novembris ja detsembris etendub lavastus ka Saksamaal, Berliinis ja Hamburgis festivali Nordwind programmis.

Vaata ka Kanuti Gildi SAALi kodulehele.