Sel reedel, 9. jaanuaril kell 19.00 jõuab Theatrum alanud aasta esimese esietenduseni – kodusaalis tuleb lavale Mirko Rajase autorilavastus „Päikesetõusutund”.

Kaader lavastuse proovist. Foto: Ann Mirjam Vaikla

Kaader lavastuse proovist. Foto: Ann Mirjam Vaikla

Mirko Rajas lavastusest ja selle tõukejõududest: „Mis võiks inimest armastuse leidmisel või selle tunnistamisel takistada? Tundub see ju lihtne ja iseenesestmõistetav, kuid ometi on see just üks tähtsamaid ülesandeid, millega inimene terve oma elu tegeleb, kas teadlikult või kaudselt – kuid siiski. Lugu äratundmisest, ülesotsimisest, unistustest ja kahetsusest. Mäng siin ja praegu, tulevikus ja minevikus, kujutluses jreaalsuses, et mõtestada, et leida lootus… Lugu noortest ja vanadest, kes otseselt ja kaudselt teineteist mõjutades püüavad ära tunda, üles leida armastuse, sellest kinni hoida ja seda mitte käest lasta…”

Lavastuse loominguline meeskond koosneb Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) teatriklassi vilistlastest ja Theatrumi näitlejatest. Nooremate näitlejate teatritee on alguse saanud VHK teatrikooli erinevatest lendudest ja nad ei ole varem koos mänginud. Selles lavastuses saavad kokku kõik ühise alguse, kuid erineva teekonnaga näitlejad ja lavastaja, helilooja, kunstnik – nii noored kui vanemad, et üheskoos otsida läbi mängu vastuseid küsimustele, mis tunduvad olevat olulised eri vanuses inimestele.

Laval: Johanna Aus, Anna Kristin Peterson või Katri Pekri (NUKU), Anneli Tuulik, Jonathan Peterson, Helvin Kaljula, Tarmo Song ja Jakob Tulve.

„Päikesetõusutund” on NUKU teatris töötava Rajase teine lavastus Theatrumis – eelmisel aastal esietendus lavastus „Tunneteturg”, mis oli teatrikooli 16. lennu lõputöö.

Mõne aja eest rääkisid Mirko Rajas, Tarmo Song ja Jakob Tulve lavastusest Klassikaraadio saates Delta (saatejuht Jaan Leppik), mida saab kuulata siin.

Theatrumi mängukava vaata siit.