Tänavu viiendat tegutsemisaastat tähistav Estonian Funk Embassy kolib 27. märtsil pidustustega Narva Vabale Lavale ja korraldab sünnipäevapeo telelainel.

Rita Ray bändiga. Foto: Taavi Muide

Funk Embassy TV Fest toob ühel õhtul lavale nii Lexsoul Dancemachine’i, Rita Ray ja Siim Aimla Funk Bandi kui ka kohaliku revüüprojekti The Motown Sound. Õhtut juhib Jüri Muttika, kes teeb kohapealt intervjuusid kohalike kultuurielu veduritega. Samuti näeme bändide vahepausidel sketše, mille peaosas on Gameboy Tetris.

„Inimestega koos praegu tähistada ei saa, järgmine parim asi, mis teha saab, on pidada kultuurielu uues kuumkohas ehk Ida-Virumaal maha telepidu, millest saab osa võtta kogu Eesti ja muu maailm,” ütleb Funk Embassy saadik ja algataja Henrik Ehte.

Peamine põhjus, miks telepidu just Narvas korraldatakse, on soov aidata kaasa piiride kaotamisele eesti- ja venekeelsete kultuurisõprade vahel ning viia tähelepanu maakonnale, mis koroonapiirangutest tingitult raskustesse on sattunud.

Funk-saatkond on alati seisnud hea selle eest, et inimesi läbi muusika üksteisele lähemale tuua. Ajal, mil me seda füüsiliselt ei saa teha, on siiski oluline tunda kogukonnatunnet vähemalt hingelisel tasandil. Nii tuuakse meie piiriäärne maakond kõigile lähemale läbi 3,5-tunnise muusikasaate, kus otse-eetris vahelduvad ägedad bändid, saatekülalised ja ka lõbusad sketšid,” sõnab Ehte.

Funk Embassy TV Fest alustab sel laupäeval kell 19 ning on tasuta jälgitav Telia Inspira kanalilt ning Funk Embassy Facebookist ja kodulehelt.

Üritus Facebookis.