Sel neljapäeval, 3. septembril kell 22.15 jõuab ETV ekraanile Eesti Teatri Festivali Draama 2015 erisaade „Piiripealne hetk”, mis keskendub eelkõige Draama festivali kuraatoriprogrammile nimega „Piiri peal”, mille kuraatoriks on Peeter Raudsepp.

Keiu Virro. Kaader saatest „Piiripealne hetk”

Keiu Virro. Kaader saatest „Piiripealne hetk”

Saatejuht ja toimetaja on Müürilehegi teatrikülgi toimetanud Keiu Virro, režissöör Jüri Muttika, operaatorid Rasmus Puksmann, Jako Krull ja Antti Kopliste, produtsendid Grete Nellis, Katrin Maimik ja Jüri Muttika.

Sel aastal toimub Eesti Teatri Festival Draama 7.–13. septembrini Tartus, osa programmist leiab aset ka Tallinnas. Tänavu on Draama festivalil viis programmi: kuraatoriprogramm „Piiri peal”, Balti Teatri Foorumi programm, aastaauhindade programm, Vaba Lava showcase ja Uue Tantsu showcase.

Esmakordselt on teatripublikul võimalik valida oma lemmiklavastus festivali programmist: Pernod Ricard Estonia annab välja Martelli Eesti teatri publikuauhinda. Hääletus on avatud kuni 6. septembrini Draama koduleheküljel, festivali ajal saab oma lemmiklavastuse poolt hääletada etenduspaikades. Auhinnaks võitnud lavastuse trupile on viiepäevane inspiratsiooni- ja puhkusereis Prantsusmaale Martelli Konjakimõisasse. Auhinna võitja kuulutatakse välja Draama festivali pidulikul lõpustseremoonial 12. septembril Tallinnas Vaba Laval. Hääletanud publiku hulgast loositakse kümme võitjat, kes saavad auhindadeks järgneva aasta Draama festivali passid.