„Jüri Üdi klubi” eetrikohale ETV2 kanalil asub esmaspäevaõhtuti uus saade „Plekktrumm”, mida hakkab juhtima Joonas Hellerma. Ka on uusi kultuurisaateid oodata ETVst.

Joonas Hellerma. Foto: Ave Maria Mõistlik

Joonas Hellerma. Foto: Ave Maria Mõistlik

ERRi kultuuriportaal kirjutab, et „Plekktrumm” on iganädalane otsesaade, mille esimene osa pääseb eetrisse 22. septembril. Saade asub analüüsima aktuaalseid kultuuriteemasid, tutvustama uuema generatsiooni kultuuriinimesi, kellel on midagi öelda just siin ja praegu ning avama teemasid läbi arutluse, jõudmaks kihtideni, milleni laiem meedia ei pruugi ulatuda. Saatetiim peab oluliseks välistada kultuurisaadetele tihti hukatuslikuks saav võltspaatos ja huumorivaba elitarism. Saate loosungiks on: „Kui sul on midagi öelda, siis põrista trummi ja teata seda kogu maailmale. Me tahame teada, me tahame kuulda.” Saadet juhib Joonas Hellerma, toimetajad on Hedi Rosma ja Tristan Priimägi, režissöör Maire Radsin.

ETV toob eetrisse „NO Kunstikooli” uue tsükli, kus esitatakse küsimusi kunsti, poliitika ja ilu kohta, vahendab kultuur.err.ee.

Jätkuvad ka teatriõhtud, kus muu kõrval näidatakse VAT Teatris värskelt salvestatud etendust „Netis sündinud”. Teatriõhtud on eetris laupäeviti kell 21.30.

Jätkavad ka „OP!i” saated filmi, kunsti ning teatri alal, samuti „Kirjandusministeerium.”

Uute osadega tuleb sari „4×4”, kus seekordne rännak viib vaatajad Kasahstani ja Kõrgõstani.

ETV neljapäevaste muusikadokumentaalide hulgas on tähelepanuväärset nii klassika- kui popmuusika huvilistele: ainulaadseid arhiivimaterjale sisaldav muusikafilm septembris Tallinnat külastavatest Iisaeli Filharmoonikutest ja Zubin Mehtast, dokumentaalid Steve Reichist ja jaapani trummariteansamblist Kodo, kontsertfilm Peter Gabrieli retroturneelt „Back to Front” jpm.

Näeb salvestusi suvel toimunud Pärnu muusikafestivalilt ning otseülekannet rahvusvahelise muusikapäeva kontserdilt Škoda jäähallist.

ETV reedeõhtuste filmide eetriajale tuleb sügisel mitu linateost, mille sündmustik on seotud New Yorgiga. Teiste hulgas näeb lugu Walesi poeedi Dylan Thomase elujärgust selles metropolis.

Oktoobrist on vaatajate ees nostalgiahõnguline saatesari „8 mm elu”, kus keritakse lahti kodustest arhiividest üle Eesti kokku kogutud vanad filmirullid. Üleskutsega oma filmilinte saatetegijatega jagada tuli kaasa suur hulk inimesi, nii saabki nüüd ajas tagasi vaadata: kuidas kasvasid lapsed, kuidas peeti pidusid, kuidas puhati, kuidas ehitati, jpm. Saate autor on Kaidor Kahar.

Oktoobrikuu dokumentaalfilmid toovad ETV2 ekraanile inimõiguste teemad, mida on plaanis laiendada linastuse ja aruteluga kinos Artis.

Alustavad ka uued sarjad: BBC toodetud sõjateemaline „Bluestone 42”, kultuskirjanik Boriss Akunini ajalootaustaga romaanisarja järgi valminud „Riiginõunik” ja krimidraama „Sünge juhtum” („True Detective”).

Kogu ETV sügishooaja programmiga tutvu telekanali kodulehel.