19. august on see päev, mil Tallinnas maandub elektroonilise muusika vennaskonna ja Ninja Tune’i üks praeguse hetke nõutumaid produtsente FaltyDL.

Falty DL. Foto: Earth Agency

Falty DL. Foto: Earth Agency

FaltyDLi, kodanikunimega Drew Lustmani näol on tegemist New Yorgi mehega, kelle loomingust jäävad kõrvu vanad kodulinna ja Chicago saundid ning kes armastab samaaegselt keerulisust ja ilusat lihtsust. Kunagine sushi-kokk kasvas üles, mängides džässi ning klassikalistes bändides klaverit ja bassi. Tema suurimaks inspiratsiooniks olid Frank Zappa, Miles Davis ja Squarepusher. Sellegipoolest armastab ta ka klubisid ja tantsimist ning arvab, et hiphop, house, jungle ja garage on klassikalise muusikaga võrdväärsed.

FaltyDL on üllitanud juba kolm kauamängivat, suurel hulgal kvaliteetse tantsumuusika hiigelpärleid („Straight & Arrow”, „Uncea”, „To New York”), remiksinud palasid Seun Kutile, Mount Kimbie’le, Disclosure’ile, The xx-ile, Scubale, Photekile jpt ning juhatanud sisse selliste suurkujude kontserte nagu Radiohead ja James Blake. Muuseas, Falty Drew neljas album „In The Wild” ilmub legendaarse Ninja Tune’i alt täpselt nädal enne Tallinn Callingu pidu, seega võib oodata uut, tuttuut ja eriti jõhkralt uut muusikat. Aga ei puudu ka vana.

Kohalikest tegelastest aitavad meeleolu tekitada Madis Nestor (BiiT) ja Firejosé.

Peo leht Facebookis.