Millal viimati osalesid näitusel, mis on ühtlasi linnatuur, mis ühtlasi räägib armastuslugudest, mida ühtlasi saab kogeda üksi, mida ühtlasi saab jagada teistega…? (jne). Millal käis Feministeerium viimati Tartus!?

Barbara Lehtna. Autoportree

Barbara Lehtna. Autoportree

Jalutuskäiku „mööda teiste inimeste murdunud südameid” juhib kunstnik ja projekti autor Barbara Lehtna. Ta on kogunud kokku 10 lugu, mida saadab 10 muusikapala. Tuur kulgeb mööda tänavapilti paigutatud tekste. Installatsiooni tekstid on varem üleval olnud nii Tallinnas kui Pärnus, kuid Tartus saame näitust esimest korda kogeda organiseeritud tuurina. Aga tekstid jäävad linnaruumi üles ka mõneks nädalaks pärast näitust ja kunstnik ütleb, et säärase kogemisviisi puhul on ehk suhe lugeja ja kirjutajate vahel kuidagi veelgi isiklikum.

Barbara kommenteerib projekti nii: „Nimetada seda näituseks tundub kuidagi nii … ebaisiklik. Võib-olla mõtete koreograafia? Nihestus argipäevas? Võib-olla midagi muud? Ma ei tea ja see polegi oluline. Oluline on see, et me räägime kurbadest armastuslugudest. Kümnest loost, mis on alanud armumisega ja tundega, et see kõik kestab igavesti. Kümnest loost, kus kõik ei ole kestnud igavesti.” Tuleb tuttav ette? Kellel ei tuleks. Täiesti tavalised, täiesti ebatavalised notforever nottogether lood need on.

Aga miks just selline teema, sellised isiklikud lood linnaruumis? „See on siiani projekt, mis tundub inimestele väga vajalik olevat. Kellele on see vana haava ravimine, kellele värske lõike nõelumine, kolmandad avavad teemat aga hoopis uue nurga alt. Kogu protsessi on saatnud minu poolne tänulikkus, sest olgugi, et lood on linnaruumis anonüümsel kujul, siis mina siiski tean kellele milline lugu kuulub.” selgitab Barbara.

Kus? Millal?
Kogunemine Kroonuaia silla kesklinna poolses otsas pühapäeval, 26. novembril kell 14 ning lõpetame umbes tunni pärast Tartu Ülikooli peahoone vahetuses läheduses.

Tehnilisest
Osalemiseks on vaja isiklikke kõrvaklappe ja nutitelefoni, sest kuulame helifaile veebist. Su telefonil peaks olema internetiühendus, kuid saame selle sulle tuuri ajaks ka luua.

Nullkulu-boonus Feministeeriumilt
Tuuril osalejad saavad kingiks Feministeeriumi nullkulu-erikollektsiooni teise eseme, roosa pesukaitsme! Nimelt teeb Feministeerium sel aastal koostööd blogiga Nullkulu.ee, et tutvustada nullkulu põhimõtteid ja näidata, mil viisil need lõimuvad feminismiga. Erikollektsioon koosneb esemetest, mis on 1) keskkonnale ohutud 2) korduskasutatavad, aastaid 3) tehtud siinsamas, Eestis, väikeseeriana.

Ürituse leiad Facebookis siit.